Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEADLY CARGO a.k.a. Cámara oscura

DEADLY CARGO a.k.a. Cámara oscura

Ładunek Strachu

ocena:3
Rok prod.:2003
Reżyser:Pau Freixas
Kraj prod.:Hiszpania / Meksyk
Obsada:Unax Ugalde , Adrià Collado , Andrés Gertrudix , Diana Lázaro , Mustafá Jawara
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4.33
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Przyparci do muru często dokonywać musimy wyboru tzw. mniejszego zła. Co jednak zrobimy w sytuacji gdy każda z opcji oznaczać będzie pewną śmierć?

Dla grupki młodych ludzi miał to być udany i spokojny dzień. Niestety! Ich podróż niewielką łodzią na środek oceanu szybko przerodziła się w długotrwały koszmar. Gdy grupa zauważa dryfujące, unoszone przez morskie fale, ludzkie ciało, przez nieuwagę dochodzi do eksplozji. Łódź ulega zniszczeniu, a pechowcy zostają na samym środku oceanu. Po jakimś czasie na horyzoncie pojawia się statek handlowy jednak zamiast oczekiwanej pomocy, piątka nurków zostaje świadkiem brutalnego mordu dokonanego przez załogę na niezidentyfikowanym mężczyźnie, którego ciało wyrzucone zostaje za burtę. Mimo grożącego im niebezpieczeństwa, młodzi postanawiają jednak zaryzykować i potajemnie dostają się na statek...

Pierwsze minuty filmu przywodzą na myśl "Ocean strachu" jednak tym razem to nie siły przyrody, lecz człowiek okaże się największym niebezpieczeństwem. Tu jednak ogromne rozczarowanie ponieważ jesteśmy świadkami wyjątkowo słabo zarysowanego wątku psychologicznego przez co całość, w znacznym stopniu traci na wiarygodności. Już sam początek potwierdza te słowa. Widzimy eksplozję łodzi, po której grupka ledwo co znających się osób, pozostawiona zostaje na łasce natury. Nie wiedzą gdzie są, nie wiedzą w którą stronę płynąć, a jednak nie widać na ich twarzach paniki! Wręcz przeciwnie, stać ich na żarty o rekinach! Tego typu nienaturalne i wręcz absurdalne zachowanie z każdą kolejną chwilą zaczyna drażnić, a na jednym przykładzie się nie kończy. Nasi filmowi bohaterowie trafiają na statek i mimo wyraźnych oznak w postaci grożącego im niebezpieczeństwa, w naiwny sposób dają się jeden po drugim wyłapać!

Fabuła "Ładunku strachu" jest strasznie naciągana i co do zasady trudno wskazać w niej jakieś konkretne pozytywy. Wszystko jest tu średnie bądź po prostu kiepskie. Brak napięcia, brak atmosfery grozy, irracjonalne zachowanie bohaterów, kiepskie zdjęcia i jeszcze gorsze zakończenie! Film marnie sprawdza się także jako horror i choć z gruntu jego fabuła przypominać może slasher, to w rzeczywistości daleko mu nawet do przeciętnego thrilleru.

Screeny

HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura HO, DEADLY CARGO</br> a.k.a. Cámara oscura

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- nie sprawdza się jako horror
- naciągana fabuła
- słabo zarysowany wątek psychologiczny
- drażniące zachowanie bohaterów filmu
- kiepskie zdjęcia
- zakonczenie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -