Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEMON KNIGHT

DEMON KNIGHT

Władca Demonów
a.k.a. Rycerz Złych Mocy

ocena:7
Rok prod.:1995
Reżyser:Ernest R Dickerson
Kraj prod.:USA
Obsada:William Sadler, Billy Zane, Jada Pinkett Smith
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.63
Głosów:19
Inne oceny redakcji:
Kamiko - 4
Skaraś - 7

"Opowieści z krypty" to kultowy serial z lat 50. przedstawiający krótkie przerażające historyjki. Seria ta zaowocowała również dwoma pełnometrażowymi dziełami. Jeden z nich "Władca demonów" jest historią przerażającą, a jednocześnie zabawną. A dobry horror, który jednocześnie śmieszy to rzadkość.

"Na początku była ciemność", nie była ona jednak pusta, ale zapełniona demonami. Miały one 7 kluczy, które dawały im władzę nad światem. Wtedy nastała jasność i demony zostały rozproszone po całej ziemi. Od tysięcy lat ludzie strzegą jednego z kluczy, napełnionego krwią Jezusa. Dopóki ludzie go posiadają , świat jest bezpieczny. Jeśli demony odzyskają klucz, sprowadzą spowrotem ciemność. Brayker jest jednym ze strażników klucza. Trafia do hotelu, gdzie spotyka siedmioro ludzi. Jeden z wyższych demonów próbuje na wszelkie sposoby odzyskać klucz. Brayker czuje, że nie przetrwa tej nocy. Znajduje następcę i zaczyna zaciekłą walkę z demonami, nocą i własną słabością. Nie wie, że za jego plecami niektórzy mieszkańcy hotelu już ulegają demonom.

"Władca demonów" jest tym rodzajem filmu, który trzeba kochać lub nienawidzić. Przyczyną tego jest fakt, że prezentuje on bardzo specyficzny rodzaj horroru. Sama historia jest oryginalna i ciekawa, ale źle przedstawiona. Twórcy filmu skupili się głównie na rozśmieszeniu widzów, dodając do tego kilka ohydnych kreatur i niesmacznych scen. Nie twierdzę, że nie jest on straszny, gdyż chwilami potrafi poderwać z fotela. Główną zaletą filmu jest jednak charakteryzacja i aktorstwo. Muzyka również jest nieźle dobrana, ale nie ma się czym zachwycać. Jedna rzecz wyjątkowo powiodła się filmowcom, udało im się stworzyć postać, którą jednocześnie lubimy i nienawidzimy. Jest to kreacja Billy'ego Zane'a, który zagrał niezwykle czarującego, ale i przerażającego demona. Wszystkie postaci są świetnie zarysowane - każda przedstawia inny rodzaj osobowości. Pojawia się więc: twardzielka, ofiara losu, pijaczyna itd.

W podsumowaniu, chcę podkreślić, że ten film naprawdę warto obejrzeć. Jeśli nie dla walorów artystycznych, to aby się przekonać, jak wyglądają pełnometrażowe "Opowieści z krypty". Radzę jednak pamiętać, że czekają Was raczej wybuchy śmiechu niż okrzyki przerażenia.

Screeny

HO, DEMON KNIGHT HO, DEMON KNIGHT HO, DEMON KNIGHT HO, DEMON KNIGHT

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Billy Zane - przerażająco uroczy
+ aktorstwo
+ charakteryzacja, głównie przebrania demonów
+ muzyka

Minusy:

- zabawne, a nie śmieszne

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -