Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DAY OF THE DEAD

DAY OF THE DEAD

Dzień Żywych Trupów

ocena:7
Rok prod.:1985
Reżyser:George A. Romero
Kraj prod.:USA
Obsada:Lori Cardille , Terry Alexander , Joseph Pilato
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:7.48
Głosów:88
Inne oceny redakcji:
Kinson - 9
GrzEGOrz - 8
Piotr Sawicki - 7
Flaco - 6
Molly - 9
Skaraś - 6

"Day of the Dead" to trzecia i ostatnia część słynnej trylogii G.Romero o żywych trupach. Budżet tej włosko-amerykańskiej produkcji wyniósł 3,5 mln$, a efekt końcowy przez lata zasłużył na miano klasyki. Czy słusznie?

Akcja filmu rozgrywa się w podziemnym laboratorium znajdującym się w opuszczonej kopalni. Grupka składająca się z kilkunastu osób stanowi resztki cywilizacyjne i co chwilę atakowana jest przez żywe trupy, które tysiącami gromadzą się na powierzchni ziemi. W skład ekipy wchodzi kapitan Rhodes, który próbuje podporządkować sobie całą załogę i opuścić bunkier. Inne zdanie ma Sarah oraz doktor Logan nazywany potocznie "Frankensteinem", który eksperymentując na wyłapywanych co chwilę trupach, próbuje znaleźć metodę na ich zagładę. Różnica zdań prowadzi do konfliktu, który szybko przybiera na dramatyźmie...

"Day of the Dead" budzi mieszane uczucia. Główny dramatyzm sytuacyjny opiera się tu przede wszystkim na ukazaniu konfliktu psychologicznego i estetycznego pomiędzy głównymi bohaterami. Scen gore wciąż jest tu całkiem sporo jednak cała akcja toczy się tym razem wyjątkowo wolno i sprowadza się głównie do dialogów. Podobnie jest w przypadku scenariusza, który nie jest już tak pomysłowy jak w przypadku "Night of the Living Dead" czy "Dawn of the Living Dead". Złe wrażenie zacierają sceny końcowe, gdzie występuje szczególne nagromadzenie krwawych scen i wielu efektów specjalnych, za które odpowiada Tom Savini.

Reasumując, film wypada całkiem przeciętnie i pewnie gdyby nie nazwisko G.Romero i fakt, iż jest to kontynuacja dwóch najbardziej popularnych horrorów o zombie, to nie byłby on aż tak popularny.

Screeny

HO, DAY OF THE DEAD HO, DAY OF THE DEAD HO, DAY OF THE DEAD HO, DAY OF THE DEAD

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ zombie
+ efekty specjalne / gore
+ apokaliptyczna wizja zagłady ludzkości
+ sceny końcowe

Minusy:

- wolne tempo akcji
- nieciekawa fabuła
- brak oryginalnych rozwiązań i pomysłów
- kreacja głównych bohaterów


Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -