Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DARKHUNTERS

DARKHUNTERS

Darkhunters

ocena:1
Rok prod.:2004
Reżyser:Johannes Roberts
Kraj prod.:Wielka Brytania
Obsada:Susan Paterno, Dominique Pinon, Dan van Husen, Jeff Fahey
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:2.33
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z duszą zapomnianą przez Boga? Odpowiedzi na nurtujące Was pytanie postara się udzielić Johannes Roberts - reżyser, scenarzysta, producent, oraz twórca muzyki w filmie "Darkhunters".

Carol Miller posiada zdumiewający dar. Potrafi ujrzeć dusze człowieka, stwierdzając kiedy i w jaki sposób dana osoba umrze. Swą, jakże niezwykłą zdolność, Carol zawdzięcza kotu, którego trzymała na rękach w chwili potrącenia przez samochód. W tenże przedziwny sposób część jej duszy połączyła się z tym sympatycznym zwierzakiem. Posiadając odpowiednie umiejętności, Carol zostaje wybrana przez Boga, aby pomagać zagubionym duszom dostać się do Królestwa Niebieskiego. Niestety są też i tacy, którzy nie służą Stwórcy, lecz Panu Ciemności. To demoniczni łowcy, którzy wykorzystują pomyłkę Śmierci. Polują na zagubione dusze, aby je następnie sprzedać na czarnym rynku. A ponieważ ich nie widzą, jako że nie istnieją one w ich świecie, do wytropienia używają kotów, które do zagubionych dusz ciągną niczym ćmy do rozpalonej świecy. Jedną z takich administracyjnych pomyłek Śmierci jest Charles Jackson. To właśnie on jest nowym obiektem poszukiwań Mrocznych Łowców. Polowanie się rozpoczyna .

Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy są efekty specjalne. Większość trąci amatorszczyzną (poza dwoma, które wypadły zupełnie przyzwoicie). Wyobraźcie sobie, iż jeden z Mrocznych Łowców paraduje w gumowej halloweenowej masce, po której pełzają płomienie rodem z domowego studia efektów specjalnych niezbyt utalentowanego licealisty. Należy zaznaczyć, że cały film nakręcono w świetle dziennym, co jeszcze bardziej uwidacznia niedoskonałości efektów specjalnych oraz charakteryzacji. Niestety gra aktorów również pozostawia wiele do życzenia. Sprawiają wrażenie wielce znudzonych całym przedsięwzięciem, a ich postacie są szare i bez wyrazu, co sprawia, że jest nam zupełnie obojętne co się z nimi stanie. Wyjątkiem jest tutaj Jeff Fahey. Wykreowana przez niego postać Barlowa, jako jedyna przypadła mi do gustu. Kolejna wadą filmu są długie i nużące sceny pościgu za zagubioną duszyczką (w szczególności scena w schronisku dla psów!) oraz beznadziejne dialogi. Do tego dochodzi kiepski scenariusz, denerwująca praca kamer oraz monotonna muzyka.

"Darkhunters" to jeden z najgorszych horrorów, jakie dane mi było ujrzeć. Pomimo ciekawego tematu, film jest koszmarnie nudny. Nie dajcie się zwieść sekwencji otwierającej film, gdyż jest to jedyny jasny punkt tej marnej produkcji.

Screeny

HO, DARKHUNTERS HO, DARKHUNTERS HO, DARKHUNTERS HO, DARKHUNTERS HO, DARKHUNTERS HO, DARKHUNTERS HO, DARKHUNTERS HO, DARKHUNTERS HO, DARKHUNTERS HO, DARKHUNTERS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ sekwencja otwierająca film

Minusy:

- efekty specjalne
- aktorstwo
- reżyseria
- scenariusz
- nudny
- nie straszy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -