Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BLOOD FEAST 2

BLOOD FEAST 2

Krwawa uczta 2

ocena:4
Rok prod.:2002
Reżyser:Herschell Gordon Lewis
Kraj prod.:USA
Obsada:Christy Brown, Christina Cuenca, J.P.Delahoussaye
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:3.43
Głosów:7
Inne oceny redakcji:

"Blood Feast 2: All U Can Eat" to stworzony przez 76-letniego H.G.Lewisa, sequel filmu z 1963 roku, który w owych czasach przyniósł wspomnianemu reżyserowi spory rozgłos oraz zaszczytny tytuł "ojca chrzestnego filmów gore"!

Akcja filmu rozgrywa się kilkadziesiąt lat po makabrycznych wydarzeniach z pierwszej części... Pewnego słonecznego poranka Fuad Ramses otwiera przejętą po swym dziadku restaurację z egzotycznymi potrawami. Niebawem do mężczyzny zgłasza się pierwsza klientka - pani Lampley, która z braku innych ofert postanawia powierzyć nowemu "kucharzowi" odpowiedzialne zadanie przygotowania potraw na wesele swej córki. Mężczyzna przyjmuje propozycję i szybko zabiera się do pracy. Chwilę później, Ramses odkrywa tajemniczy pokój dziadka, wewnątrz którego znajduje się duży posąg egipskiej bogini Isthar. Tajemne moce opanowują umysł kucharza i zmuszają go do dokonywania brutalnych mordów... Wkrótce, mężczyzna postanawia zabić wszystkie koleżanki Tiffany (panny młodej) sporządzając z ich części niezapomniane w smaku dania weselne...

Druga część filmu "Blood Feast" znacznie różni się od swego pierwowzoru z 1963 roku, który przez wielu uznawany jest za prekursatora gore-horroru. "All U Can Eat" to niskobudżetowa produkcja, w której postawiono przede wszystkim na sporą dawkę czarnego humoru i jeszcze większą ilość krwawych scen gore. Niestety, do największych minusów filmu (których jest wyjątkowo sporo) z żalem zaliczyć trzeba przede wszystkim amatorską grę aktorów, scenografię, nudną fabułę, oraz kompletnie idiotyczne zakończenie, które nie pozostawia dobrego wrażenia o całości.

Podsumowując. "Blood Feast 2: All U Can Eat" to film adresowany głównie dla miłośników amatorskich, niskobudżetowych horrorów, w których krew leje się litrami, a bohaterowie potykają się o własne flaki. Polecam go także miłośnikom czarnego humoru jednak z góry zaznaczam, że do "Martwicy mózgu" mu bardzo dalekooo... Pozostałym - zdecydowanie odradzam!

Screeny

HO, BLOOD FEAST 2 HO, BLOOD FEAST 2 HO, BLOOD FEAST 2 HO, BLOOD FEAST 2 HO, BLOOD FEAST 2 HO, BLOOD FEAST 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ specyficzne poczucie humoru
+ coś w sam raz dla miłośników amatorskiego gore
+ zabawny podkład muzyczny w tle

Minusy:

- fabuła
- gra aktorów
- zakończenie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -