Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WISHER, THE

WISHER, THE

Wisher, The

ocena:4
Rok prod.:2002
Reżyser:Gavin Wilding
Kraj prod.:Kanada
Obsada:Ron Silver, Liane Balaban, Drew Lachey, Siri Baruc, Billy Morton
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Recepta na dobry teen slasher? Oryginalny zabójca, szybkie tempo akcji, ładne panienki, kilka scen jump scare, trochę krwi i krzyku. Czy twórcom filmu "The Wisher" udało się sprostać zadaniu? Czy film ten pozostanie w naszej pamięci na dłużej, czy też zginie w odmętach zapomnienia?

Główną bohaterką filmu jest cierpiąca na somnambulizm Mary. Dziewczyna jest wielką miłośniczką wszelkiej maści horrorów, czemu stanowczo sprzeciwia się jej ojciec, upatrując w tym przyczyny jej choroby. Pewnego wieczoru, Mary wraz ze swymi przyjaciółkami postanawia wybrać się na seans nowego horroru "The Wisher". Będący nisko budżetową produkcją film bije rekordy popularności, ściągając do kin widzów z całego kraju. Niestety dolegliwości żołądkowe zmuszają Mary do opuszczenia sali kinowej w trakcie trwania projekcji. Jak się wkrótce okazuje, ktoś, wzorujący się na postaci filmowego Wishera zaczyna spełniać jej nieopatrznie wypowiedziane życzenia.

Kolejny slasher, w którym grupka dwudziestolatków odrywa role nastoletniej młodzieży. Tak jak w większości tego typu produkcji, nie da się nie dostrzec kilku drażniących scen. Tytułowy Wisher wydaje się być obdarzony tajemniczymi supermocami, zapewniającymi mu prawie całkowitą niewrażliwość na wszelkiego rodzaju obrażenia.. Dysponuje on również godną pozazdroszczenia zdolnością kamuflażu, dzięki której kiedy tylko zechce pozostaje niewidzialny. Sztuka kamuflażu oddziałów Vietcongu była niczym, w porównaniu z niesamowitymi talentami Wishera. Aktorka grająca główną rolę jest wątpliwej urody dziewoją, o wyglądzie anorektyczki. Na dodatek ta obrończyni uciśnionych przez większą część filmu hasa bez stanika, eksponując swój skromny biust. Aktorzy poradzili sobie ze swoimi rolami zupełnie nieźle, jednak nikt z obsady (poza Ronem Silverem) nie wybija się ponad przeciętność. Niestety jak na teen slasher, jest tutaj zdecydowanie zbyt mało krwawych scen. Pomimo wszystkich niedoskonałości film ogląda się całkiem przyjemnie, dzięki prawidłowej pracy kamer.

W trakcie oglądania nie można oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już to widzieliśmy. Zarówno jeśli chodzi o postać zabójcy, jak i kiepski scenariusz niczym nie wyróżniający "Wishera" od innych teen slasherów. Niestety tych kiepskich. W efekcie otrzymujemy klimat grozy rodem z kolejki w warzywniaku.

Screeny

HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE HO, WISHER, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dobrze się ogląda
+ Ron Silver

Minusy:

- scenariusz
- zakończenie
- "moce" Wishera
- superszybkie łącze internetowe Mary
- momentami bezsensowne zachowanie bohaterów

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -