Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DRACULA II: ASCENSION

DRACULA II: ASCENSION

Dracula 2: Odrodzenie

ocena:1
Rok prod.:2003
Reżyser:Patric Lussier
Kraj prod.:USA
Obsada:Diane Neal, John Light, Stephen Billington, Jason Scott Lee, Daniela Nane, Nick Phillips
Autor recenzji:Alchemik
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:2.5
Głosów:16
Inne oceny redakcji:

"Wampir nie odbija się w lustrze, bo jego odbicie obraża Boga" - moim zdaniem Bóg dopiero poczułby się obrażony, gdyby ktokolwiek zaproponował mu obejrzenie "Dracula II Ascension". Na swoje szczęście, Pan jest wszechwiedzący i bardzo dobrze wie jakich filmów unikać. Niestety my, Jego dzieci, wciąż musimy błądzić po filmowych bezdrożach, nie mając pojęcia, co warto a czego nie warto oglądać. Na pocieszenie wspomnę, że skoro jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boże, mamy możliwość sobie trochę pomóc w "męczącej wędrówce". Chyba tylko po to warto przeżyć ponad 80 minutową mordęgę, by zrobić przysługę światu i ludziom i wykrzyknąć do milionów ze świata sieci "Uwaga film toksyczny".

"Dracula II Ascension" jest kontynuacją "Draculi 2000". Jeśli ten ostatni uchodzi za szczyt tandety, to jak można nazwać jego następcę? Fabuła kontynuacji kompletnie nie trzyma się kupy. Ci, co oglądali pierwszą część z pewnością pamiętają, że Vlad Tepes spłonął powieszony na krzyżu, a Mary Van Helsing ukryła jego ciało, stając się jego strażniczką. Natomiast w "Draculi II Ascension" ciało nieśmiertelnego wampira, największego zdrajcy, trafia... do kostnicy. Mary Van Helsing najwyraźniej o nim zapomniała (albo reżyser o niej, kluczowej postaci, ale kto by się przejmował szczegółami.). W każdym razie studenci medycyny, szybko stwierdzają, że znaleźli ciało wampira. Chwilę później dzwoni do nich mężczyzna z propozycją kupna ciała nosferatu. Studenci wraz ze śmiertelnie chorym profesorem spotykają się, aby zbadać ciało Draculi. I co robi nasz bystra grupka? Zanurzają go w wannie pełnej krwi, która posiada niezwykłe właściwości niekrzepnięcia przez ponad dwie godziny. Chwilę potem wampir budzi się i nasi bohaterowie są uratowani przez tajemniczego mężczyznę (zwie się on ze skandynawska Eryk). Oczywiście studenci nie pytają Eryka skąd wiedział, o Draculi znajdującym się w kostnicy. Poszli za przykładem reżysera i zapomnieli o zbędnych szczegółach.

Przebieg fabuły to tragedia. Przez 98% trwania filmu Dracula wisi skrępowany na jakimś urządzeniu i w pewnej chwili cudem się uwalnia (ach, ten realizm!). Scena, w której Jason London (Luke) rozrzuca ziarno przed Draculą (nawiązanie do wampirycznych guseł, wedle których wampiry muszą liczyć i zebrać to, co porozrzucane) była tak żenująca, że oprócz mnie wyjść z pokoju, chciał także fotel, na którym siedziałam podczas oglądania.

Gorsze od fabuły było chyba jedynie aktorstwo, szczególnie w kwestii wizualnej. Dracula w filmie wyglądał najlepiej w stanie, w którym przywieźli go do kostnicy. Jako nadpalony trup był mniej odrażający niż Stephen Billington, który z tlenionymi włosami, niewątpliwie pasował do roli księcia wampirów. Właściwie, nawet dobrze, że wisiał przez prawie cały film, gdyby nie to, ta farsa horroru miałaby bez wątpienia jeszcze niższy poziom. Beznadziejnie ukazano w filmie wampiry: jako niewyżyte seksualnie (tak to wyglądało) dziwadła, żyjące tylko po to, aby pić krew. Jason Scott Lee grał nastrojowo przez minutę filmu, cały czar prysł, gdy pokazali jego twarz. Nie jest to zły aktor, ale według mnie, kompletnie nie nadawał się do roli księdza - zabójcy wampirów (swoją drogą, pogratulować reżyserowi "oryginalności"). Grę innych pominę z litości milczeniem.

Efekty specjalne to kolejny kwiatek: ucięte głowy wampirów jaśniały cudownym plastikowym blaskiem, a tandeta z kiczem tańcowały sobie przez cały film. Krew lała się strumieniami aż do obrzydzenia.

Film ten to totalna porażka. Gdyby Dracula miał okazję istnienia i zobaczyłby "Ascension", sam wykopałby sobie grób i wpakował kołek w serce.

Screeny

HO, DRACULA II: ASCENSION HO, DRACULA II: ASCENSION

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Stephen Billington skrępowany przez cały film. (gdyby nie to byłoby tylko gorzej - o ile to możliwe)

Minusy:

- Absolutna beznadzieja
- Kołek w serce każdego kto to oglądał
- Koszmarna fabuła i aktorstwo
- Efekty - mój Ty Boże...

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -