Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WILLARD

WILLARD

Willard

ocena:9
Rok prod.:2003
Reżyser:Glen Morgan
Kraj prod.:USA
Obsada:Crispin Glover, R. Lee Ermey, Laura Elena Harring, Jackie Burroughs, Kim McKamy
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:9
Ocena użytkowników:7.2
Głosów:15
Inne oceny redakcji:

Jak wiadomo człowiek potrafi nawiązać ze zwierzęciem silną więź emocjonalną. Dzieje się tak w przypadku psów, kotów, koni, delfinów. Lecz czy jest możliwa przyjaźń między człowiekiem a szczurem?

Po samobójstwie ojca, młody mężczyzna Willard Stiles, zmuszony jest samotnie zaopiekować się swą schorowaną matką. Nieśmiały Willard pracuje w firmie, która założona została przez jego ojca - Alfreda. Obecnie przedsiębiorstwem zarządza Frank Martin, dawny wspólnik ojca Willarda. Niestety, choroba matki jest powodem wielokrotnych spóźnień Willarda do pracy, na skutek czego jest on przez pana Martina regularnie upokarzany na oczach innych pracowników. Pewnej nocy, Willard zbiega do piwnicy obudzony głośnym popiskiwaniem. Na miejscu odnajduje białego szczura, który wpadł w jedną z zastawionych przez niego wcześniej pułapek. Mężczyzna postanawia uwolnić małego gryzonia i nazywa go imieniem Sokrates. Wkrótce szczur staje się jego jedynym przyjacielem. Jak się okazuje Sokrates, będący bardzo zmyślnym stworzonkiem doskonale rozumie, co Willard do niego mówi. Podobnie rzecz się ma w przypadku innych szczurów zamieszkujących piwnicę, w tym Bena, największego z nich. Jakie będą skutki tej niecodziennej znajomości?

"Willard" to remake produkcji z 1971 r. Szczury zostały tu przedstawione jako niezwykle inteligentne, przebiegłe stworzenia. Film obfituje w mnogość zapadających w pamięć scen, takich jak chociażby ta ze ściganym przez szczury, rudym kotem, o imieniu Scully (Glen Morgan jest jednym z współtwórców serialu "The X-Files"). W "Willardzie" nie brak akcentów humorystycznych, choć daleki byłbym od nazwania tej produkcji komedią. Główny bohater, z nieśmiałego, zakompleksionego mężczyzny, powoli przemienia się w opętanego żądzą zemsty psychopatę. Najjaśniejszym punktem filmu jest fenomenalna gra Crispina Glovera, znanego głównie z ról różnego rodzaju dziwaków i indywidualistów. Aktor idealnie wcielił się w postać głównego bohatera, genialnie ukazując multum emocji towarzyszących odgrywanej przez niego postaci. Pozostali aktorzy również spisali się świetnie, lecz to właśnie Gloverowi należą się największe i zdecydowanie zasłużone brawa.

Nie jest to film dla każdego. Miłośnicy krwawej łaźni mogą się poczuć zawiedzeni. "Willard" jest po troszę mroczną, po troszę wzruszającą opowieścią poruszającą problem samotności człowieka. Dzięki swej niesamowitej atmosferze, film wyróżnia się w tłumie wielu sztampowych produkcji.

Ciekawy scenariusz, sprawna reżyseria, klimatyczna muzyka pozwalająca widzowi delektować się każdą minutą filmu oraz fantastyczna atmosfera sprawiają, iż "Willarda" ogląda się absolutnie rewelacyjnie. Serdecznie polecam!

Screeny

HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD HO, WILLARD

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Crispin Glover!!!
+ scenariusz
+ reżyseria
+ muzyka
+ gra aktorska
+ atmosfera
+ szczury: Sokrates i Ben

Minusy:

- mało straszny
- niektórzy mogą uznać go za nieco "dziwny"

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -