Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Friday the 13th - Road to hell

FRIDAY THE 13TH - ROAD TO HELL

Friday the 13th - Road to hell

ocena:3
Producent:mindmatics
Wydawca:Rocraft
Gatunek:zręcznościowa
Tryb gry:Single
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

O tym, że Jason Voorhees jest maskotką popkultury przekonywałem Was już wielokrotnie. Zadziwiające, że przy popularności owej postaci i licznych do niej nawiązaniach w innych programach komputerowych, jak dotąd ukazały się tylko dwa tytuły firmowane nazwą i logo słynnej serii. Były to oczywiście znany z konsoli NES „Friday the 13th” i omówiona poniżej gra na... komórki.

Fabuła jest jeszcze prostsza niż ta znana z filmów o mordercy w masce hokejowej. Naszym zadaniem jest, sterując Jasonem, przedrzeć się przez zastępy zombie i potworów by dotrzeć, jak sam tytuł wskazuje do piekła. Po co? Tego nie zdradzę, bowiem to jedyna niespodzianka w tej grze.

Nie ma co ukrywać, po grze Java na komórce nie można się spodziewać ani rewelacyjnej rozrywki, ani zapierającej dech w piersiach grafiki. Niemniej, produkt ten potrafi zapewnić godzinę rozrywki każdemu, kto choć raz w życiu marzył o zostaniu zabójcą z nad Crystal Lake. Sterujemy (dość wolnymi i topornymi) krokami Jasona, do dyspozycji mamy dwa ciosy – pchnięcie i uderzenie z nad głowy. Wśród narzędzi mordu pojawia się nóż, obowiązkowa maczeta, topór i siekiera. Co ważne, mamy wpływ na siłę uderzenia, co ma szczególne znaczenie przy starciach z silniejszymi przeciwnikami. A na przeciwko nas wychodzą rozkładające się szkielety (w dwóch wersjach – kroczącej i pełzającej), męczennicy z krzyżami i demoniczne ogary. Jak to się ma do serii sami możecie się domyślić. Dodam, że zagrożenie stanowią jedynie w większej grupie, ale i na to znajdzie się sposób, bowiem energia Jasona stale się regeneruje i wystarczy po kolei eliminować nadchodzących wrogów by nadmiernie się nie przemęczyć. Niewiele również dzieje się w kwestii wyglądu poziomów. Zaczynamy swój marsz do piekła przez mroczny las i cmentarz, później wędrujemy przez zdewastowaną katedrę, opuszczone miasto, następuje drobne powtórzenie w levelach i wkraczamy do tytułowych otchłani piekielnych. Jak na możliwości sprzętowe grafika prezentuje się dobrze, jednak gracze nie pamiętający czasów Commodore 64 czy Amigi mogą narzekać na toporność i płynność. Kto zaś spędził młodość w tzw. salonach gier, westchnie pewnie z nostalgią. Dużym minusem jest jednak udźwiękowienie, prócz dziwnych szmerów imitujących kroki wrogów czy jeszcze dziwniejszych szumów naśladujących odgłosy walki nie znajdziemy tu żadnych motywów muzycznych. A szkoda, grę bowiem firmuje między innymi logo New Line Cinema i chyba można było się postarać choćby o charakterystyczne „cha cha cha”.

Plusami gry jest to, że jest tania i łatwo dostępna. Jeśli komuś szkoda dziewięciu złotych by ściągnąć ją na komórkę może bez problemu znaleźć emulację w sieci. Gdyby gra ukazała się piętnaście lat temu mogłaby stać się hitem, tak jest tylko nostalgicznym dodatkiem do gadżetu. Biorąc jednak pod uwagę wspomniany brak tytułów o Jasonie na wszelkich platformach, warto choćby spojrzeć na ten tytuł.

Screeny

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na grę.
Plusy:

+ łatwo dostępna
+ wreszcie można wcielić się w Jasona
+ dość krwawa jak na grę na komórkę

Minusy:

- to jednak tylko typowy program Java
- krótka i liniowa
- nie ma związku z filmową serią

Na forum:

Podyskutuj o grze tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -