Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)FEAST II: SLOPPY SECONDS

Krwawa uczta II

Premiera na świecie:07-10-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:John Gulager
Obsada:Jenny Wade
Krista Allen
Diane Goldner
Clu Gulager
Navi Rawat
Martin Klebba
Autor recenzji:BartX

Historia powstawania „Krwawej uczty” Johna Gulagera z 2005 r. była naznaczona pechem i wszelkiego rodzaju przeciwnościami losu – a to wybrany w konkursie scenariusz zaczął się nagle wydawać producentom zbyt mało komercyjny, a to znów trzeba było się zastanowić czy warto powierzać grube pieniądze tak nawiedzonemu reżyserowi jak Gulager, i tak dalej. Trwało to wszystko parę lat, ale kiedy już wreszcie „Krwawa uczta” powstała, większość wielbicieli gatunku była zadowolona z efektu. Dzięki temu produkcja kolejnej części – zatytułowanej „Feast II: Sloppy Seconds” – nie była już tak problematyczna, pomimo tego, że Gulager kręcił tym razem dwa filmy jednocześnie. Niedługo po premierze drugiej „Uczty” możemy bowiem oczekiwać drugiego (i podobno ostatniego) sequela – „Feast III: The Happy Finish”.

Można liczyć, że oba kolejne filmy zapewnią nam uczciwą horrorową rozrywkę ponieważ tworzą je w dużej mierze ci sami ludzie, którzy byli odpowiedzialni za „Krwawą ucztę”: wspominany już reżyser John Culager, scenarzyści Patrick Melton i Marcus Dunstan, a także wszyscy ci aktorzy, których bohaterowie przeżyli rzeź z oryginału (choć podobno pojawią się też ponownie bohaterowie, którzy poprzednio padli trupem – np. Diane Goldner zagra siostrę-bliźniaczkę postaci z „Krwawej uczty”). Fabuła i tym razem nie będzie skomplikowana: potwory znane z pierwszego filmu tym razem rzucają się na całe miasteczko, którego mieszkańców wspierają zaprawieni w bojach twardziele z oryginału.

Twórcy twierdzą, że drugi film będzie znacznie brutalniejszy niż pierwszy (chyba, że producenci zdecydują, że należy rzecz ocenzurować żeby sprzedać ją również 12-latkom), ale z drugiej strony będzie w nim też więcej akcentów komediowych, a mniej typowo horrorowej atmosfery (akcja ma się rozgrywać głównie w ciągu dnia). Podtytuły części drugiej i trzeciej ironicznie komentują schematy rządzące seriami kina grozy – można by je przetłumaczyć jako „Kiepskie części drugie” oraz „Szczęśliwe zakończenia” – ale należy mieć nadzieję, że nie będą odnosiły się one do nowych filmów Gulagera zbyt dosłownie. Fotosy też wskazują, że zapowiadają się dwie naprawdę niezłe uczty.

Screeny

HO, FEAST II: SLOPPY SECONDS HO, FEAST II: SLOPPY SECONDS HO, FEAST II: SLOPPY SECONDS HO, FEAST II: SLOPPY SECONDS

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -