Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)SCAR

Blizna

Premiera na świecie:24-08-2007
Premiera w Polsce:31-10-2008
Reżyser:Jed Weintrob
Obsada:Angela Bettis
Kirby Bliss Blanton
Devon Graye
Autor recenzji:BartX

„Blizna 3D” to horror, który wejdzie do naszych kin na Halloween. Akcja rozgrywa się w miasteczku Ovid (Kolorado). Szesnaście lat temu Ernie Bishop, pracownik kostnicy, porwał nastolatki i więził w komorach chłodniczych. Torturował, okaleczał, a potem pokazywał zadane rany w lusterku.

Jedna z ofiar – szesnastoletnia Joan Burrows – uwolniła się i zabiła Bishopa, dzięki czemu została lokalną bohaterką. Po tragicznym wydarzeniu opuszcza Ovid, ale wraca do niego po szesnastu latach – wtedy zaczyna się akcja filmu.

Joan postanawia wrócić, ponieważ jej siostrzenica Olympia ma zostać królową balu maturalnego. Gdy tylko przyjeżdża do rodzinnego miasta, następuje seria morderstw… Znajomi Olympii padają ofiarami porwań, a morderca zostawia za sobą wskazówki.

Joan boi się, że traci rozum – wszystko to przypomina zbrodnię Bishopa sprzed lat. Gdy zabójca porywa Olympię, Joan postanawia go schwytać. Niestety, na skutek kilku nieszczęśliwych zbiegów okoliczności staje się główną podejrzaną i trafia do więzienia… To jej jednak nie powstrzymuje – ucieka z aresztu i zaczyna pogoń za mordercą…

Reżyser "Blizny", Jed Weintrob, w branży filmowej pracuje od początku lat dziewięćdziesiątych. Zajmuje się nie tylko reżyserią – pisuje też scenariusze („The F Word”, „On-line”) bywa także producentem („The color of love”, „Soldier boyz” („Następcy parszywej dwunastce”). „On-line”, który wyreżyserował na podstawie własnego scenariusza nominowano do nagrody za najlepszy film na Molodist International Film Festival; obraz otrzymał nagrodę na Cinequest San Jose Film Festival.

[Na podstawie materiałów udostępnionych przez dystrybutora]

Screeny

HO, SCAR HO, SCAR HO, SCAR HO, SCAR

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -