Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)UNDERWORLD: RISE OF THE LYCANS

Underworld: Bunt Lykanów

Premiera na świecie:23-01-2009
Premiera w Polsce:23-01-2009
Reżyser:Patrick Tatopoulos
Obsada: Rhona Mitra,
Bill Nighy,
Michael Sheen,
Kevin Grevioux
Shane Brolly
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Gdy Danny McBride pisał scenariusz pierwszej części „Underworld” nie przypuszczał, że wymyślona przez niego historia okaże się jednym z największych sukcesów współczesnego kina grozy (ponad 94 mln dolarów zysku tylko ze sprzedaży biletów). Zapewne nie przypuszczał, że opowieść o trwającej od wieków wojnie między arystokratycznymi wampirami i ciemiężonymi przez nich wilkołakami doczeka się sequela oraz ...prequela. „Underworld: Rise of the Lycans” Patrick Tatopoulosa jest bowiem historią o początkach wojny między wampirami a Lykanami.

W odróżnieniu od poprzednich części w "Underworld: Rise of the Lycans" zobaczymy historię także z punktu widzenia wilkołaków. Akcja prequela rozgrywa się we wczesnym średniowieczu. Młody Lykan o imieniu Lucian wyłania się jako potężny przywódca i gromadzi wilkołaki, aby powstały przeciwko Viktorowi, okrutnemu królowi wampirów, który uczynił z nich niewolników. W walce przeciwko armii Handlarzy Śmiercią, czyli wampirzej arystokracji i o wolność dla Lykanów do Luciana dołącza jego kochanka, wampirzyca Sonja.

Zdjęcia do filmu realizowano od 10 stycznia do 19 marca 2008 r. w Nowej Zelandii, w Auckland oraz w nowozelandzkim studiu Penrose. Obraz wyprodukowali po raz trzeci Gary Lucceshi oraz Len Wiseman dla Lakeshore International. Reżyserię prequelu powierzono Patrickowi Tatopoulosowi, który zadebiutuje "Underworld: Rise of the Lycans" na dużym ekranie. Urodzony w Paryżu reżyser z greckimi korzeniami zasłynął przede wszystkim jako stały współpracownik Rolanda Emmericha oraz Alexa Proyasa w dziedzinie efektów specjalnych. W filmie zobaczymy też dobrych znajomych z dwóch poprzednich części „Underworld” - Michaela Sheena w roli Luciena oraz Billa Nighy jako przywódcy wampirów Victora. W trzeciej odsłonie historii o wojnie miedzy krwiopijcami a wilkołakami niestety, nie zagra piękna i seksowna Kate Beckinsale. Aktorkę zastąpi w roli wampirzycy Sonji Rhona Mithra, którą niedawno mogliśmy oglądać w „Doomsday”.

Premiera filmu na świecie zapowiadana jest na 23 stycznia 2009 r. Tego samego dnia "Underworld: Rise of the Lycans" ma pojawić się na polskich ekranach.

Screeny

HO, UNDERWORLD: RISE OF THE LYCANS HO, UNDERWORLD: RISE OF THE LYCANS HO, UNDERWORLD: RISE OF THE LYCANS HO, UNDERWORLD: RISE OF THE LYCANS HO, UNDERWORLD: RISE OF THE LYCANS HO, UNDERWORLD: RISE OF THE LYCANS

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -