Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)KNOWING

Premiera na świecie:20-03-2009
Premiera w Polsce:20-03-2009
Reżyser:Alex Proyas
Obsada:Nicolas Cage
Rose Byrne
Chandler Canterbury
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

"Film reżysera kinowego hitu „Ja, robot” z Willem Smithem. Rewelacyjny, nakręcony z rozmachem thriller z genialną rolą Nicolasa Cage’a. Film, na którym widz paradoksalnie najbardziej będzie się bał wiedzy o tym co się wydarzy. Czy nieświadomość jest rzeczywiście błogosławieństwem…czy może przekleństwem? Co ty byś zrobił, gdybyś znał najczarniejszą przyszłość?" - takim to tekstem reklamowym zapowiadane jest najnowsze dzieło utalentowanego reżysera Alexa Proyasa pt. "Knowing".

W 1958 roku w pewnej szkole zakopano kapsułę z rysunkami dzieci. Została ona odkopana 50 lat później, jednak okazało się, że jeden z tych rysunków to coś więcej niż tylko dziecięca fantazja. John Koestler (Nicolas Cage) wkrótce przekona się, że umieszczone na kartce papieru przypadkowe cyfry w rzeczywistości wyznaczają daty najstraszniejszych katastrof ostatniego pół wieku. Nie wszystkie proroctwa już się jednak wypełniły…zostały jeszcze trzy daty.

Trzeba przyznać, że fabuła "Knowing" prezentuje się intrygująco. Należy mieć więc nadzieję, że Nicolas Cage nie popsuje Proyasowi szyków i tym razem zagra dobrze - bo wiemy, że potrafi, choć parę jego ostatnich filmów nie napawa optymizmem. Wielbiciele Proyasa marzą natomiast pewnie, że tym razem reżyser stworzy coś mroczniejszego i bardziej niepokojącego niż gładki i komercyjny "Ja, robot". Przydałby się powrót w klimatyczne rejony "Kruka" i "Dark City".

(przygotowano na podstawie materiałów reklamowych dystrybutora)

Screeny

HO, KNOWING HO, KNOWING HO, KNOWING HO, KNOWING

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -