Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE HORSEMEN

Horsemen - jeźdźcy Apokalipsy

Premiera na świecie:06-03-2009
Premiera w Polsce:17-04-2009
Reżyser:Jonas Akerlund
Obsada:Dennis Quaid, Zang Ziyi, Lou Taylor Pucci, Chelcie Ross
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Pamiętacie „Siódmy znak”? Pamiętacie „Stygmaty”? Pamiętacie „Plagę”. Film szwedzkiego reżysera Jonas Akerlund pt. „Horsemen - jeźdźcy Apokalipsy” to kolejny przedstawiciel „horror biblijnego”. Współczesna fabuła sięga tym razem po Apokalipsę według Św. Jana oraz opowieść o Czterech Jeźdźcach. Z jakim skutkiem? Przekonamy się już niebawem, 17 kwietnia 2009, kiedy film pojawi się na ekranach polskich kin.

Aidan Breslin jest zgorzkniałym detektywem, który nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią żony i oddala się emocjonalnie od dwójki swoich synów. Podczas śledztwa nad wyjątkowo brutalną serią morderstw odkrywa powiązania między sobą i zabójcą. Morderstwa zdają się być związane z biblijnymi przypowieściami dotyczącymi Czterech Jeźdźców Apokalipsy: Wojny, Głódu, Zarazy i Śmierci.

Okres zdjęciowy trwał od 29 stycznia do kwietnia 2007. Dodatkowe ujęcia kręcono w terminie 7-11 stycznia 2008. Zdjęcia kręcono w Winnipeg (między innymi w Central Park, Bell Hotel oraz na ulicach Edmonton, Kennedy, Sargent i Qu'appelle) w Kanadzie, a także w Chicago w USA.

Szwedzki reżyser debiutuje w pełnometrażowej fabule „Horsemen - jeźdźcy Apokalipsy”. Zanim stanął za kamerą kinowej produkcji, zdobył renomę utalentowanego twórcy teledysków, realizując je dla największych muzycznych sław – U2, Madonny czy Metalici. Gwiazdami filmu są jednak Dennis Quaid („Interkosmos”, „Częstotliwość”) oraz robiąca karierę w Hollywood chińska aktorka – Zhang Zhiyi („Hero”, „Wyznania gejszy”).

Screeny

HO, THE HORSEMEN HO, THE HORSEMEN HO, THE HORSEMEN HO, THE HORSEMEN

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -