Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)A PERFECT GETAWAY

Wyspa strachu

Premiera na świecie:07-08-2009
Premiera w Polsce:23-10-2009
Reżyser:David Twohy
Obsada:Steve Zahn, Timothy Olyphant, Milla Jovovich, Kiele Sanchez, Marley Shelton.
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

W kinie grozy, gdy grupka bohaterów wybiera się na łono natury, to wiadomo, że nie może się to skończyć inaczej niż co najmniej na kilku trupach. Pamiętacie „Deliverance” Johna Boormana, albo nowsze produkcje: norweski „Rovdyr” czy brytyjski „Eden Lake”? Bohaterowie tych filmów na całe życie zapamiętają nauczkę, jaką otrzymają od Natury i mieszkańców terenów, których nie zdążyła jeszcze zagarnąć cywilizacja. A w każdym razie cywilizacja zapewniająca ład (także moralny) i porządek. Podobne doświadczenia stają się także udziałem, Cliffa i Cydney, bohaterów horroru David Twohy`ego, „Wyspa strachu” („A Perfect Getaway”).

Cliff i Cydney (Steve Zahn, Milla Jovovich), kochający ekstremalne podróże świeżo upieczeni małżonkowie, spędzają swój miesiąc miodowy na jednej z najpiękniejszych i najbardziej dzikich plaż na Hawajach. Ich błogi spokój zostaje zakłócony, gdy pewnego dnia spotykają grupę przerażonych turystów opowiadających o brutalnym morderstwie popełnionym na samotnie podróżującej parze. Wystraszeni, by poczuć się pewniej, przyłączają się do grupy przypadkowo poznanych osób. Brak kontaktu ze światem i możliwości ucieczki z wyspy powodują, że nakręca się spirala strachu. Nie wiadomo komu ufać i kto tak naprawdę stanowi zagrożenie… Dokąd zaprowadzi ich własny strach? Raj zamienia się w piekło a błogi spokój w bezwzględną walkę o przetrwanie.

Brzmi znajomo? Ale być może tylko brzmi. O „Wyspie Starchu” mówi się że jest połączeniem „Krzyku „wesa Cravena z „The Most Dangerous Game” (1932). Mówi się także, ze obraz Twory`ego jest wariacją na temat słynnej powieści Agaty Christie „Dziesięć małych murzynków”. To natomiast brzmi zachęcająco. Chociaż obraz, który wszedł na amerykańskie kina 7 sierpnia 2009 r. na razie radzi sobie marnie. Kosztujący ok. 14 mln dolarów, zarobił niecałe 12 mln dolarów. Za kamerą stanął David Twohy, człowiek obeznanych w realiach kina grozy, ma bowiem w swoim reżyserskim dorobku kilka horrorów („Pitch Black”, „Below” ) a jako scenarzysta podpisał się pod m.in. „Warlock`em” i drugą częścią „Crittersów”, a także pod „Wyspą Strachu”. Zdjęcia kręcono od 31 marca do maja 2008 roku. Film był kręcony na Hawajach (USA) oraz w Puerto Rico. Wśród aktorskiej obsady zwraca uwagę powrót Milli Jovovich po dwóch latach przerwy do kina grozy. Steve Zhan, partner Jovovich, ostatni raz zagrał w horrorze w 2001 r, w „Joy Ride”.

W Polsce „Wsypę strachu” zobaczymy 23 października tego roku.

Screeny

HO, A PERFECT GETAWAY HO, A PERFECT GETAWAY HO, A PERFECT GETAWAY HO, A PERFECT GETAWAY

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -