Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)FEAR a.k.a. Kyofu

Strach

Premiera na świecie:01-07-2010
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Hiroshi Takahashi
Obsada: Yuri Nakamura, Mina Fuji, Nagisa Katahira, Kimiko Yoshino, Tomohiro Kaku, Momoko Hatano
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

J-horror nie umarł. Do takiego wniosku można dojść śledząc napływające z Japonii wieści dotyczące najnowszego projektu twórców „Ringu” i japońskiej „nowej fali grozy”, czyli Hiroshi Takahashiego oraz Takashige Ichise, producenta m.in. J-Horror Theatre. Obaj panowie przyszykowali kolejny horror z długowłosą bohaterką, lecz tym razem w sprawę tajemniczych zdarzeń nie są zamieszane siły nadprzyrodzone a człowiek.

Fabuła filmu koncentruje się wokół tematu kontroli ludzkiego umysłu. Myuiki oraz jej siostra, Kaori mieszkały z rodzicami w odludnej okolicy. Pewnej nocy zakradły się do pokoju, w którym oślepiło ich tajemnicze, jasne światło z włączonego projektora. Siedemnaście lat później Miyuki zafascynowana śmiercią nagle znika. Kaori stara się rozwikłać zagadkę jej zniknięcia. Odkrywa, że ich szalona matka planuje powtórzyć eksperyment poszerzający granicę ludzkie percepcji poprzez niebezpieczne operacje na mózgu.

Hiroshi Takahashi zasłynął jako scenarzysta serii „Ringu”, ale od 2004 r. realizuje również pełnometrażowe filmy. Oczywiście, horrory. „Kyofu” (czyli „strach”, „terror”, „przerażenie”) to jego trzeci obraz. Jest on też szóstym obrazem w ramach projektu legendarnego producenta Takshige Ichise, J-Horror Theatre. Wcześniejsze filmy to: “Infection” Masayuki Ochiaiego, „Premonition” Norio Tsuruty, “Reincarnation” Takashi Shimizu oraz „Retribution” Kiyoshi Kurosawa’s “Retribution” i “Kaidan” Hideo Nakaty (te dwa ostatnie są nieoficjalnie).

Premiera filmu zapowiadana jest na lipiec, ale o „Kyofu” już zrobiło się głośno. Dyrekcja kolei odmówiła zamieszczenia na stacjach plakatu z film, argumentując, że jest zbyt drastyczny do publicznej prezentacji. Plakat przedstawia twarz młodej, długowłosej dziewczyny z dziurą w głowie, przez którą widać fragment mózgu. Być może ze względu na kontrowersyjny poster międzynarodową dystrybucją filmu Takahashiego zainteresowała się amerykańska firma Lionsgate, mająca spore doświadczenie w rozpowszechnieniu szokujących plakatów do horrorów. Wszak zajmowała się już dystrybucją serii „Piła”.

W rolach głównych zobaczymy Yuri Nakamurę („Ju-On: Black Ghost”), Minę Fuji („All to the Sea”) oraz Nagisę Katahirę („The Incite Mill”). Producentem film będzie legendarny Takashige Ichise (seria „Ringu”, „Klątwa Ju-on”).

Screeny

HO, FEAR a.k.a. Kyofu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -