Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Splice

Istota

Premiera na świecie:22-01-2010
Premiera w Polsce:18-06-2010
Reżyser:Vincenzo Natali
Obsada: Adrien Brody, Sarah Polley, Delphine Chaneac, David Hewlett
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Imię i nazwisko Vincenzo Nataliego przeszło do historii kina fantastycznego za sprawą kultowego obrazu „Cube” (1997). I choć reżyser od czasu swego najsłynniejszego dzieła zrealizował i thriller science-fiction „Cypher” i komedię surrealistyczną „Nothing” a nawet wziął udział jako jeden z dwudziestu twórców w projekcie filmowym „Zakochany Paryz”, to dla większości widzów pozostanie twórcą „Cube”. Najnowsze dzieło Nataliego – „Spilce” („Istota”) to powrót reżysera do horroru science-fiction. Czy obraz ten dorówna sławą słynnemu „Cube”? Przekonamy się już 18 czerwca, gdy „Istota” zawita do polskich kin.

Gwiazdy inżynierii genetycznej Clive i Elsa specjalizują się w rozdzielaniu nici DNA i łączeniu ich tworząc międzygatunkowe hybrydy. W swoim najnowszym eksperymencie chcą wykorzystać kod genetyczny człowieka, jednak sponsorująca ich badania firma farmaceutyczna kategorycznie tego zabrania. Naukowcy postanawiają kontynuować eksperyment w ukryciu, stawiając na szali swoje naukowe kariery. Rezultatem badań jest nowa istota – Dren. Początkowo zdumiewa i zachwyca naukowców swoimi możliwościami. Kiedy jednak rośnie w przyspieszonym tempie, staje się koszmarem...

Fabuła nie brzmi nazbyt oryginalnie - ot, nieco inna wersja „Gatunku”. Ale tak naprawdę nie jest aż tak istotne z czym się nam kojarzy przedstawiona historia ani z jakich schematów fabularnych korzystali twórcy, ale w jaki sposób przedstawią ją na ekranie. Nazwisko producenta, Guillermo del Toro, reżysera oraz udział Adriena Brody (Oscar za „Pianistę”) Sarah Polley (nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej za „Życie ukryte w słowach”) i francuskiej aktorki, Delphine Chaneac w roli mutantki obiecują coś więcej niż przeciętną rozrywką na temat „buntu natury”. Czy ta obietnica zostanie spełniona, okaże się niebawem.
Więcej informacji znajdziecie
TUTAJ


Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -