Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)BENEATH STILL WATERS

Premiera na świecie:2007
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Brian Yuzna
Obsada:Ricard Borrás
Patrick Gordon
Michael McKell
David Meca
Raquel Meroño
Norberto Morán
Diana Peñalver
José María Pou
Charlotte Salt
Pilar Soto
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

Zanim kultowy reżyser Brian Yuzna ("Narzeczona Re-Animatora", "Necronomicon", “Dentysta") założył własną wytwórnię Halcyon International Pictures zdążył jeszcze nakręcić ten film o nawiedzonym podwodnym mieście. Scenariusz oparł na pomysłach zaczerpniętych z powieści Matthew Costello pod tytułem "Beneath Still Waters", przypominającej z kolei fabułę znanej i w Polsce opowieści o duchach "Pod taflą jeziora" Stuarta Woodsa.

Tak jak u Woodsa, wszystko zaczyna się od zalania wodą niewielkiego miasteczka i podobnie jak tam akcja zostaje przeprowadzona niezupełnie tak jak planowano. Okazuje się, że nie wszyscy mieszkańcy opuścili swoje domy a dwójka bohaterów, którzy postanowili przejść się na ostatni spacer po zaułkach miasteczka zostaje w nim uwięziona i kończy życie pod spienionymi wodami. W pięćdziesiąt lat później zatopione miasteczko ponownie daje o sobie znać – w wodach kryjącego je jeziora zaczynają ginąć kolejne ofiary i powoli zaczyna wyłaniać się największa tajemnica filmu, a więc odpowiedź na pytanie "Dlaczego trzeba było przed laty zatopić to przeklęte miejsce?"

Yuzna zrealizował film w Hiszpanii, w większości korzystając z usług tamtejszych aktorów. Nieszczególnie dobrze wróży fakt, że "Beneath Still Waters" przez kilka lat grzało zakurzone półki w wytwórni (jak dotąd premierę miała jedynie jego wersja rosyjska), ale zarówno mroczna fabuła jak i fakt, że reżyser po raz kolejny wsparł się powieścią grozy zamiast tworzyć autorski scenariusz, każą sądzić, że tym razem otrzymamy od Yuzny coś ciekawszego niż niedawny "Rottweiler". Najwięksi optymiści będą zaś pewnie liczyli na powtórkę z "Re-Animatora".

Screeny

HO, BENEATH STILL WATERS HO, BENEATH STILL WATERS HO, BENEATH STILL WATERS HO, BENEATH STILL WATERS HO, BENEATH STILL WATERS

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -