Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)BIG BAD WOLF

Premiera na świecie:06-2007
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Lance W. Dreesen
Obsada:Kimberly Brown
Trevor Duke
Christopher Shyer
Sarah Aldrich
Shannon Malone
Josh Fadem
Adam Grimes
Adam Hendershott
Clint Howard
David Naughton
Jennifer Roa
Jason Alan Smith
Robin Sydney
Holly Towne
Richard Tyson
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

Dotychczasowe filmy o wilkołakach zazwyczaj przedstawiały włochate bestie jako istoty cierpiące: a to nieszczęśliwie zakochane ("The Wolf Man"), a to znów niepotrafiące poradzić sobie z naukowym powołaniem ("The Werewolf Of London") albo wkraczaniem w dorosłość ("An American Werewolf In London"). Reżyser Lance W. Dreesen zapowiada, że w filmie "Big Bad Wolf" pójdzie raczej tropem "Dog Soldiers" i zamiast bestii-męczennika przedstawi nam bestię pozbawioną jakichkolwiek skrupułów.

"Mój wilkołak pozbawia życia całe mnóstwo bohaterów" - cieszy się Dreesen - "a do tego robi to z maniakalną radością! Zobaczycie nogi szarpane na strzępy, urywane głowy i kończyny, rozdzierane gardła, nabijanie na pal i baaardzo nieprzyjemną kastrację!" Cóż - należy się chyba cieszyć, że fantazja Dreesena mogła znaleźć ujście w świecie filmu... A jak reżyser uzasadnia tak wysoki wskaźnik brutalności swojego dzieła? "Zawsze uważałem, że wilkołak jest, albo powinien być, ucieleśnieniem naszego id - a więc tego, co w człowieku pierwotne, siedzącej w nim bestii. A jeśli spuścimy taką bestię z łańcucha to przecież nie ograniczy się ona do połknięcia paru ofiar, ale będzie też gwałciła i rozkoszowała się brutalnością. Nie chcieliśmy cofać się przed tego typu rozwiązaniami. Oczywiście nie każdemu się to spodoba". Hmmm, rzeczywiście - chyba już dzisiaj możemy założyć, że ani Gazeta Wyborcza ani Dziennik nie wystawią filmowi "Big Bad Wolf" oceny wyższej niż jednogwiazdkowa.

Fabuła filmu jest banalnie prosta: grupa nastolatków postanawia spędzić halloweenową imprezę w odosobnionej chatce, a po pewnym czasie okazuje się, że jedną z atrakcji wieczoru będzie odpieranie ataków owłosionego nieznajomego. I ewentualnie obstawianie komu przytrafi się urwanie głowy a komu kastracja.

Dodatkowym atutem filmu jest występ Davida Naughtona - pamiętnego odtwórcy głównego bohatera w "Amerykańskim wilkołaku w Londynie". "Big Bad Wolf" trafi od razu do wypożyczalni wideo - premierę przewidziano na czerwiec.

Screeny

HO, BIG BAD WOLF HO, BIG BAD WOLF HO, BIG BAD WOLF

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -