Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)PORTO DOS MORTOS

Premiera na świecie:02-11-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Amando de Ossorio
Obsada:Rafael Tombini
Adriano Basegio
Luciana Verch
Autor recenzji:BartX

Filmy o zombie to bardzo często najtańsze i najmniej ambitne horrory. Arcydzieła w rodzaju „Nocy żywych trupów” czy „Zombie Flesh Eaters” nie trafiają się często, za to nadzwyczaj chętnie produkuje się amatorskie dzieła, które trudno obejrzeć do końca (w rodzaju „Zombie Night”). Czy jest szansa, że rok 2008 przyniesie choć jeden film o zombie, który zapamiętamy na dłużej?

Brazylijski reżyser Davi de Oliveira Pinheiro twierdzi, że to wstyd, żeby jego kraj nie mógł się poszczycić horrorami na miarę dzieł Dario Argento, Johna Carpentera czy Takashiego Miike. I żeby tę wstydliwą sytuację ukrócić, sam wziął się za kręcenie horroru. Tworzona właśnie opowieść o zombie „Porto dos Mortos” (w wersji angielskiej reklamowany jako „Beyond the Grave”) ma być artystycznym filmem grozy nawiązującym nie tylko do stylistyki wymienionych wyżej twórców, ale również – jeśli wierzyć reżyserowi – ma się też charakteryzować bezkompromisowością niczym z filmów Alejandro Jodorowskiego.

„Świat to niebezpieczne miejsce dla tych, którzy nie są martwi”, poucza nas hasło reklamowe filmu. „Porto dos Mortos” rozgrywa się w postapokaliptycznej Brazylii, a głównym bohaterem jest twardy glina Lockheart (Rafael Tombini), który tropi opętanego seryjnego mordercę Adama (Adriano Basegio), a zadania nie ułatwia mu fakt, że ziemię opanowały gromady morderczych żywych trupów. Kto wie czy największym wyzwaniem nie będzie jednak dla Lockhearta zmierzenie się z mrokami własnej duszy, do czego prędzej czy później musi dojść.

Pomysł i ambicje brazylijskiego reżysera są godne podziwu i kto wie, może się okazać, że „Porto dos Mortos” rzeczywiście będzie artystycznym horrorem jak za najlepszych czasów Argento. Po pierwszych dniach na planie filmowym de Oliveira Pinheiro twierdził, że pierwotny koncept filmu dobrze przekłada się na taśmę filmową, i że będzie to „bardzo oryginalny i zaskakujący horror”.

Screeny

HO, PORTO DOS MORTOS HO, PORTO DOS MORTOS HO, PORTO DOS MORTOS

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -