Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)BLACK WATER

MARTWA RZEKA

Premiera na świecie:Brak daty premiery
Premiera w Polsce:06-06-2008
Reżyser:Andrew Traucki, David Nerlich
Obsada:Diana Glenn
Maeve Dermody
Andy Rodoreda
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

Krokodyl morski (znany także jako krokodyl różańcowy) jest największym żyjącym gadem osiągającym rozmiary nawet do ponad 7 metrów. Najczęściej przebywa niedaleko ujść rzek do morza. Na swoje ofiary czatuje zazwyczaj w okolicy wodopojów. Żywi się głownie ssakami i ptakami, ale jest w stanie upolować nawet ofiarę wielkości dorosłego bawoła. Jest on jednym
z najgroźniejszych dla ludzi gatunków krokodyli. Od 1990 w Australii odnotowano co najmniej dwanaście śmiertelnych ataków na ludzi, głównie na północy kraju, w tym aż 3 w roku 2005.

"Martwa rzeka" to oparta na faktach przerażająca opowieść na granicy horroru i thrillera psychologicznego. Trójka przyjaciół - Grace, jej chłopak Adam i młodsza siostra Lee - postanawia wybrać się na wycieczkę po bagnistej rzece Północnej Australii. Jednak to, co zapowiadało się jako wakacje ich życia, przeradza się w prawdziwy koszmar. W najmniej oczekiwanym momencie zostają zaatakowani, ich łódź wywraca się do góry dnem, a przewodnik Jim znika. Okazuje się, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony krokodyla ludożercy. Bohaterowie zostają uwięzieni pośrodku rzeki, gdzie muszą walczyć
o przetrwanie z bestią, która nie zna lęku ani litości.

„Martwa rzeka” to oparty na faktach obraz, który gatunkowo należałoby zakwalifikować pomiędzy horrorem a thrillerem psychologicznym. Jak podkreślają jego twórcy, niesie on ze sobą także ostrzeżenie, że wbrew temu, czego wielu mogłoby się spodziewać, Australia może być miejscem niebezpiecznym dla turystów. Projekt zwraca uwagę sposobem budowania napięcia i grozy. Istota filmu nawiązuje do przerażających momentów „Pojedynku na szosie” Spielberga. Pobrzmiewają w nim również echa takich klasyków jak „Szczęki”, czy „Obcy” Ridley’a Scotta, a także „El Mariachi” Roberta Rodrigueza. Blisko mu także do horrorów z gatunku survival jak „Blair Witch Project”, „Ocean strachu” czy „Wolf Creek”.

Tak jak i inne filmy tego gatunku, „Martwa rzeka” ma wywoływać strach i grozę, niepokoić i budzić w nas najgorsze ukryte lęki – w tym przypadku głęboko zakorzeniony w ludzkiej naturze strach przed byciem pożartym żywcem.

(na podstawie materiałów reklamowych firmy Vision)

Screeny

HO, BLACK WATER HO, BLACK WATER HO, BLACK WATER HO, BLACK WATER

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -