Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE STRANGERS

The Strangers

Premiera na świecie:30-05-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Bryan Bernino
Obsada:Scott Speedman
Liv Tyler
Gemma Ward
Kip Weeks
Laura Margolis
Glenn Howerton
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

“My home is my castle” - mawiają Anglicy. Co jednak, gdy nasza domowa twierdza zostanie brutalnie sforsowana przez wroga, nie pozostawiającego wątpliwości co do swych morderczych intencji? No...cóż, wtedy zostaje bronić domowego ogniska z pełną determinacją. Tak jak czynią to bohaterowie filmu Bryan Bernino „The Starngers” .

Fabuła tego pełnego napięcia, mrocznego thrillera nie odbiega zasadniczo od innych stalker movies, czyli filmów o prześladowcach. Kristen i Jamesa, to młoda para, która decyduje się spędzić wolny czas w wakacyjnym domu rodziny Jamesa. Dom położy jest w zacisznej, pięknej, choć odludnej okolicy. Romantyczna sielanka nie trwa długo. Pewnego wieczoru do domu dostaje się trójka zamaskowanych nieznajomych, którzy terroryzują młodą parę. Rozpoczyna się prawdziwy koszmar i bezwględna walka o przetrwanie.

Gwiazdami „The Strangers” są dwie piękne kobiety - Liv Tyler w roli Kristen i australijska supermodelka Gemma Ward w roli Dollface - „czarnego charakteru”. Poza nimi w obsadzie pojawili się także Scott Speedman („Underworld”, „Dead Silence”), Kip Weeks („Fearsome”), Laura Margolis („Master of Horrors” ) oraz Glenn Howerton (“Serenity”). Za kamerą stanął debiutant, Bryan Bernino, który jest również autorem scenariusza. Zdjęcia do filmu realizowano w Południowej Karolinie.

Amerykańska premiera „The Strangers” odbyła się 30 maja tego roku. Od tego czasu, kosztujący 9 mln dolarów „The Strangers”, tylko w ciągu tygodnia osiągnął zyski ze sprzedaży biletów wysokości ponad 20 mln dolarów. Obraz Bernino zebrał też wiele przychylnych recenzji od krytyków, a użytkownicy serwisu IMDB ocenili film całkiem nieźle, bo aż na 7, 1 „gwiazdek”. Ile „gwiazdek” przyznają polscy fani kina grozy? Przekonamy się w tym roku za sprawą polskiego dystrybutora, firmy Monolith. Dokładnie kiedy, jeszcze nie wiadomo.

Screeny

HO, THE STRANGERS HO, THE STRANGERS HO, THE STRANGERS HO, THE STRANGERS HO, THE STRANGERS HO, THE STRANGERS

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -