Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)NO MAN'S LAND: THE RISE OF REEKER

Premiera na świecie:14-10-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Dave Payne
Obsada:Stephen Martines
Mircea Monroe
Robert Pine
Desmond Askew
Valerie Cruz
Michael Muhney
Autor recenzji:BartX

Pochodzący z 2005 r. „Zapach śmierci” („Reeker”) nie był może arcydziełem horroru, ale zwracał na siebie uwagę kilkoma ciekawymi scenami i postacią nietypowego monstrum, które przerażało zwłaszcza... roztaczanym dookoła smrodem. Dla tych, którym film przypadł do gustu, jego reżyser i scenarzysta, Dave Payne, przygotował właśnie prequel opowiadanej tam historii – „No Man’s Land: The Rise of Reeker”.

Akcja nowego filmu rozgrywa się przy granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem. Szeryf wraz z synem podążają tropem grupy złodziei, którzy obrabowali bank i chcą uciec z kraju. Nie trzeba jednak długo czekać aby okazało się, że prawdziwym zagrożeniem jest czający się w okolicy potwór, znany widzom z poprzedniego filmu. Rozpoczyna się radosna rzeź.

„No Man’s Land: The Rise of Reeker” ukaże się w październiku na płytach DVD (w Stanach Zjednoczonych), ale odbył się już przedpremierowy pokaz filmu w kinach. Pierwsze recenzje zarzucają prequelowi, że zanadto przypomina oryginał i nie wszystkie jego rozwiązania fabularne można uznać za logiczne i przekonujące. Chwali się natomiast, podobnie jak w przypadku pierwszego filmu, przede wszystkim umiejętnie zastosowane efekty specjalne, gwałtowny początek oraz zaskakujący finał. Jeśli więc ktoś nie bawił się dobrze na „Zapachu śmierci”, to i nowy film Payne’a pewnie nie sprawi mu wielkiej przyjemności. Wszyscy pozostali mogą prawdopodobnie liczyć na uczciwie wykonaną powtórkę z rozrywki. Na razie nie wiadomo niestety kiedy film dotrze do Polski.

Screeny

HO, NO MAN'S LAND: THE RISE OF REEKER HO, NO MAN'S LAND: THE RISE OF REEKER HO, NO MAN'S LAND: THE RISE OF REEKER HO, NO MAN'S LAND: THE RISE OF REEKER

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -