Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:AVP: ALIEN VS PREDATOR

AVP: ALIEN VS PREDATOR

Obcy kontra Predator

Rok prod.:2004
Reżyser:Paul W.S. Anderson
Kraj prod.:
Obsada:Sanaa Lathan,, Raoul Bova,, Lance Henriksen,, Ewan Bremner,, Colin Salmon,, Tommy Flanagan,, Joseph Rye
Autor recenzji:
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:3.86
Głosów:188
Inne oceny redakcji:
bufik - 5
Lohikaarme - 3
Kinson - 5
Shadock - 5
Skaraś - 5
M@rio - 6

- Hasła reklamowe: „Którykolwiek wygra, my przegramy.”, „To nasz planeta, to ich wojna.”, „Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.”.

- Paul Anderson zrezygnował z kręcenia Mortal Kombat : Domination oraz Resident Evil: Apocalypse by móc kręcić ten film.

- Rola Maxa Stafforda została napisana specjalnie dla Colina Salmona.

- Arnold Schwarzenegger miał pojawić się w filmie jako Dutch Schaeffer z pierwszej części "Predatora", ale postawił warunek: wystąpi w filmie, gdy przegra wybory na gubernatora Kalifornii. Jak wiemy, wygrał je i rola przepadła.

- Siqurney Weaver zrezygnowała z wystąpienia w tym filmie, gdyż stwierdziła, że pomysł konfrontacji tych dwóch postaci za idiotyczny.

- Scenarzysta Peter Briggs napisał scenariusz do filmu już w 1991 roku, niestety producenci zrezygnowali na długi czas z realizacji.

- Charles Bishop Weyland - postać odtwarzana przez Lance`a Henricksena - jest współzałożycielem korporacji Weyland-Youtani, tej samej, która wspominana jest od początku w serii "Alien".

- Lance Henricksen grał rolę androida - Bishopa w częściach: Aliens (1986), oraz Alien 3 (1992).

- W filmie ani razu nie padają określenia "Obcy", ani "Predator"; pierwsi nazywani są jako "jaszczury", drudzy - jako "łowcy".

- Gdy w jednym z pierwszych ujęć filmu Charles Weyland (Lance Henricksen) siedzi za biurkiem w swoim gabinecie, możemy zauważyć, że bawi się długopisem w podobny sposób, w jaki Bishop-android pokładowy bawił się nożem na statku kolonialnych marines w drodze na LV-426 (Aliens, 1986).

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD