Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SCREAM 3

SCREAM 3

Krzyk 3

Rok prod.:2000
Reżyser:Wes Craven
Kraj prod.:
Obsada:Neve Campbell, Courtney Cox, David Arquette, Patrick Dempsey,
Autor recenzji:
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:4.69
Głosów:16
Inne oceny redakcji:

- Hasła reklamowe: "Trzecia i ostatnia część tryolgii, która sprawi, że będziesz się śmiał i krzyczał.", "Milenium zaczyna się Krzykiem", "Milenium zaczyna krzyczeć", "Nowe milenium wpada w panikę", "Zasady trylogii: Część pierwsza ustala zasady. Część druga łamie zasady. Ale w finale... nie ma żadnych zasad.", "Najbardziej przerażający krzyk to zawsze ten ostatni.", "Witamy w ostatnim akcie.", "Najlepszy Krzyk to zawsze ten ostatni. Módl się, by ni był Twoim.", "Ostatni Krzyk jest zawsze najbardziej przerażający.", "Bądź posłuszny zasadom... lub giń.".

- W filmie użyto najmniejszej ilości sztucznej krwi, w porównaniu do dwóch wcześniejszych części. W „Krzyku” zużyto jej 189 litrów, w „Krzyku 2” 113,5 litra, natomiast w „Krzyku 3” – zaledwie 38 litrów.

- Wes Craven nakręcił trzy różne zakończenia filmu i do samego końca nie wyjawił nikomu, które zamierza wykorzystać w ostatecznej wersji.

- Łazienka, w której Sydney znajduje Angelinę na planie “Stab 3” jest identyczna z ta w której sama została zaatakowana w pierwszej części „Krzyku”

- Neve Campbell mogła brać udział w zdjęciach do filmu zaledwie w ciągu 20 dni. Siłą rzeczy nie stała się więc dominującą postacią w filmie.

- Podczas ujęć z Sidney możemy zauważyć na jej szyi łańcuszek, a na nim greckie litery – oznakowanie bractwa uczelnianego, do którego należał jej chłopak z drugiej części „Krzyku”.

- W pierwotnym zamierzeniu, postać Randy Meeks`a miała przeżyć atak z „Krzyku 2” i pojawić się w trzeciej części w pełni zdrowia. Uznano jednak ten pomysł za zbyt naciągany i przychylono się do innego rozwiązania.

- Zielony kostium, który nosi filmowa Gale Weathers na planie “Stab 3” jest wierną repliką kostiumu “prawdziwej Gale z pierwszej części “Krzyku” (repliką a nie oryginałem, ponieważ po zakończeniu produkcji „Krzyku” cały plan filmowy został zniszczony).

- Dom, w którym rozgrywa się finałowa scena jest tym samym, który posłużył za budynek szkoły przy produkcji „Halloween 20 Years Later” (1998).

- Piosenka “Red Right Hand” w wykonaniu Nicka Cave pojawia się we wszystkich trzech częściach “Krzyku”.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD