Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:FACULTY, THE

FACULTY, THE

Oni

Rok prod.:1998
Reżyser:Robert Rodriguez
Kraj prod.:
Obsada:Elijah Wood, Robert Patrick, Salma Hayek
Autor recenzji:
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:6.31
Głosów:49
Inne oceny redakcji:
Lohikaarme - 7
Sabbath - 6
BartX - 6
Ash J. Williams - 4
Skaraś - 6

- Hasła reklamowe: „Sześciu studentów odkryło, że ich nauczyciele naprawdę są z innej planety.”, „Poznaj Obcą Generację.”, „25go grudnia szkoła zostanie zamknięta na zawsze.”, „Zabierz mnie do swojego nauczyciela.”, „Nie będziesz lekceważył szkoły tego roku!”, „Co jeśli twoi nauczyciele naprawdę pochodzą z innej planety?”, „Myślisz, że twoi nauczyciele to obcy? Możesz mieć rację.”, „A myślałeś, że to twoi nauczyciele są dziwni...”.

- Rola Deliah została napisana dla Charismy Carpenter, ale ta odrzuciła ją, gdyż stwierdziła, że ta rola jest zbyt podobna do jej kreacji Cordelii z "Buffy the Vampire Slayer"

- Rolę dziewczyny-punk, którą Marybeth pyta, gdzie znajduje się biuro, odtwarza siostra reżysera Roberta Rodriguez'a.

- Samochód, którym jedzie Zeke to Ponatic GTO z 1970-tego roku

- W ramach podziękowań za ubiory firmy Tommy Hilfiger's, aktorzy występowali w reklamach i plakatach nowej linii ubiorów o nazwie Tommy Jeans

- W jednej scenie Dyrektor szkoły proponuje, by zaoszczędzić pieniądze używając scenografii z "Our Town". Jest to żart, gdyż "Our Town" autorstwa Thorntona Wildera nie ma żadnej scenografii

- Kiedy Casey opatruje sobie rany w łazience, można dojrzeć plakat zespołu "Tito and Tarantula", który skomponował muzykę do tego filmu, jak również do innych produkcji Roberta Rodrigueza takich jak : " Desperado " oraz " From Dusk Till Dawn ".

- Pod koniec Filmu Marybeth odmawia przyjęcia narkotyku przy teście na obecność obcego ciała tłumacząc się alergią. Jordana Brewster cielająca się w postać Delilah odpowiada – “Je, a ja jestem Portugalczykiem”. W rzeczywistości, Brewster płynnie mówi po portugalsku.

- Jon Stewart gra w filmie rolę Prof. Edwarda Furlonga. Aktoro tym nazwisku grał Johna Connora w drugiej części Terminatora.

- W scenie gdy wszyscy są wzywani do gabinetu dyrektora pada nazwisko ucznia – Thomas Nix. Są to personalia jednego ze szkolnych przyjaciół reżysera. Nix współpracował z Rodriguezem także przy kręceniu drugiego filmu reżysera – “Roadracers” (1994).

- Zespół występujący w scenie z meczu footbolowego pochodzi z Austin High School w Austin, w Teksasie. Jest to szkoła, którą ukończyły córki prezydenta Georga W. Busha.

- Część zdjęć nakręcono w szkole średniej w Lockhart. Wykorzystano też tamtejszą drużynę footbolową i zaproszono całe miasto na mecz.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO