Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:FREDDY VS JASON

FREDDY VS JASON

Freddy vs Jason

Rok prod.:2003
Reżyser:Ronny Yu
Kraj prod.:
Obsada:Robert Englund, Monica Keena, Kelly Rowland, Jason Ritter
Autor recenzji:
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:5.52
Głosów:145
Inne oceny redakcji:
BartX - 8
Mr Filth - 7
Flaco - 6
Sabbath - 6
GrzEGOrz - 5
Kinson - 5
Ptaku - 3
Drachu - 1
Ash J. Williams - 6
Carmilla - 3

- Hasła reklamowe: „Freddy Vs. Jason! Obstawiajcie zakłady!”, „Zwycięzca zabije wszystkich”, „Zło stoczy walkę ze złem.”, „Nawet zabójca ma coś, czego się obawia.”, „Kiedy syn setki szaleńców toczy bój z niepowstrzymaną zabójczą maszyną nikt nie przeżyje!”, „Raz, dwa, Freddy idzie po ciebie... trzy, cztery Jason jest za twoimi drzwiami...”.

- Reżyser Ronny Yu nie chciał kręcić tego filmu, gdyż scenariusz nie wskazywał na to kto ma wygrać. Zdecydował się reżyserować, gdy producent Robert Shaye dał mu wolną rękę w wyborze zwycięzcy.

- Betsy Palmer która grała w pierwszej części "Friday the 13th" matkę Jasona Voorheesa, miała pojawić się w produkcji, ale zrezygnowała z powodu niskiej gaży.

- Aktor Kane Hodder (najlepszy według wielu odtwórca roli Jasona) miał ponownie zagrać mordercę znad Crystal Lake, ale Ronny Yu chciał żeby Jason przewyższał wzrostem Roberta Englunda, więc rolę zagrał Ken Kirzinger.

- Podczas sceny kiedy Freddy i Jason walczą w płonącej kabinie, Ken Kirzinger przez przypadek zaczął płonąć, ale jako były kaskader nie przestraszył się i nie spanikował.

- Końcówka filmu miała na początku wyglądać tak: Wielka czerwona dłoń wysuwa się z Crystal Lake, łapiąc Freddiego i Jasona posyłając ich prosto do piekła.

- Koza, która pojawia się w śnie Blake’a jest odniesieniem do koszmaru Tiny z Nightmare on the Elm Street, gdzie również pojawiła się koza.

- New Line Cinema razem z Paramount Pictures już w 1987 roku zamierzało nakręcić Friday the 13th VII, gdzie Jason i Freddy wystąpiliby razem, jednak na planach się skończyło.

- Jest to pierwszy film od czasów Wes Cravens New Nightmare, gdzie pojawiła się postać Freddiego.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO