Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Krzyk 2

Krzyk 2

SCREAM 2

Reżyser:Wes CravenRok prod.:1997

Dystrybutor:Imperial CinePix
Obraz:16:9 panoramiczny, anamorficzny 2,35:1
Dźwięk: angielski (Dolby Digital 5.1)
Napisy:polskie
Dodatki:- bezpośredni dostęp do scen
- zwiastun kinowy
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Jest to kontynuacja "Krzyku" - filmu, który zyskał wysokie oceny zarówno widzów jak i krytyków na całym świecie, a także w Polsce zdobył sobie duże grono wielbicieli...Główną bohaterką jest znana z pierwszej części śliczna Sidney Prescott, obecnie studentka wydziału sztuki dramatycznej, która ponownie staje się obiektem ataków maniakalnego zabójcy. "Krzyk 2" to znakomity, oparty na klasycznych rozwiązaniach film grozy, w którym nie brakuje jednak auto ironicznego spojrzenia na mechanizmy rządzące tym popularnym gatunkiem.Imperial Cinepix nie zwykł raczyć odbiorców urozmaiconymi dodatkami, tym bardziej w sporych ilościach. Nie inaczej ma się rzecz w przypadku DVD „Scream 2” – tu dodatków nie uświadczymy żadnych. Chyba, że co bardziej naiwni ulegną sugestiom dystrybutora i uznają dostęp do scen, czy zwiastun kinowy za dodatek. Te dwa elementy stanowią w wydawnictwach DVD (a przynajmniej powinny stanowić!) absolutne minimum, więc nie widzę żadnego powodu, by chełpić się nimi jako Bóg wie jaką atrakcją.
Proste menu – opcje wyboru na tle kadrów z filmu (przy okazji pytanie do dystrybutora – nie można było się wysilić o przetłumaczenie menu z angielskiego na polski?)
Cóż – pozostaje postawienie dużego plusa „za to, że film w ogóle ukazał się na DVD”, który to argument przyprawi co poniektórych o nerwowe drżenie powieki.
Na całe szczęście walory jakościowe tego wydania są w pełni zadowalające – czysty dźwięk w formacie DD 5.1 powinien usatysfakcjonować każdego widza (poza zwolennikami wersji z lektorem, bo tej zabrakło w przypadku wydania Imperialu) oraz wysokiej jakości obraz sprawiają, że seans „Scream 2” skutkuje poczuciem mile spędzonego czasu w towarzystwie… nieustającego krzyku.

Autor recenzji:mihaugal
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -