Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Twin Peaks: Ogniu Krocz ze mną

Twin Peaks: Ogniu Krocz ze mną

TWIN PEAKS: FIRE WALK WITH ME

Reżyser:David LynchRok prod.:1992

Dystrybutor:BestFilm
Obraz:16:9 anamorficzny 2.35:1; kolor
Dźwięk: DD 5.1 (angielski), DD 2.0 (polski)
Napisy: polskie
Dodatki:- bezpośredni dostęp do wszystkich scen
- zwiastun
- o filmie
- wywiady
- sylwetki

Uwagi: Czas trwania: 135 min.
slim digipack w kartonowym etui

Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
FBI prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa Teresy Banks. Okazuje się, że to zabójstwo kryje w sobie posępną tajemnicę, której nie można zgłębić siłą rozumu. Specjalny agent Dale Cooper przeczuwa, że morderca uderzy ponownie... Tylko kiedy i gdzie? "Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną" to opowieść o mrocznych tajemnicach mieszkańców niewielkiego amerykańskiego miasteczka. Jest to pełna symbolizmu i ekspresji historia dziewczyny wiodącej na pozór normalne życie nastolatki, kryjącej w sobie okrutną tajemnicę i świadomej tego, że zmierza ku nieuchronnej zagładzie. Jest to historia ostatnich siedmiu dni życia Laury Palmer.Jako fan serialowego miasteczka Twin Peaks sięgnąłem po to DVD z wielkimi nadziejami. Uznałem, że świetny film zasługuje na co najmniej świetne wydanie.
Pierwszą rzeczą, jaka od razu wprowadza widza w klimat filmu jest wysmakowane i bardzo udane menu. Animacje rozgrywają się we wnętrzach czarnej chaty, towarzyszy im tajemnicza muzyka z filmu.
Jakość obrazu i dźwięku powinna w pełni zadowolić każdego. Także od strony wersji językowych – pomyślano zarówno o zwolennikach polskiego lektora, jak i o tych, którzy preferują napisy i oryginalny dźwięk.
Materiały dodatkowe do filmu, a także serialu są raczej skąpe, więc niestety nie ma się co spodziewać specjalnego zaskoczenia w przypadku wydania DVD. Pod dodatkiem „Sylwetki” kryją się jedynie fotografie kilku postaci z filmu. „Wywiady” i „O filmie” są już znacznie ciekawsze. W pierwszych mamy do czynienia z kilkoma króciutkimi wywiadami z aktorami odtwarzającymi główne role. Brakuje wśród nich co prawda agenta FBI Dale`a Cooper`a, ale nie jest on w filmie postacią pierwszoplanową. Miniwywiady nie są może niczym pasjonującym, ale pokazują spojrzenie aktorów na opowiadaną w filmie historię, pobieżnie opisują współpracę z Lynchem, a także przybliżają stosunek aktorów do odtwarzanych przez siebie postaci. Jeśli spośród wszystkich dodatków ktoś zostawił sobie na koniec „O filmie” – może się zawieść. Okazuje się bowiem, że lwią jego część miał okazję zobaczyć oglądając „Wywiady”, które zostały po prostu z niego powycinane i takiej wycinanki utworzono „na siłę” osobny dodatek. To niestety wielki mankament tego wydania: kulejące na obie nogi dodatki.
Czysto estetyczną kwestią jest opakowanie, w jakim BestFilm wypuścił na rynek „Twin Peaks: Fire Walk With Me” – całkiem przyjemny digipack, będący miłą odmianą od plastikowych „masowych” pudełek i cieszący oczy wykonaniem.

Autor recenzji:mihaugal
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -