Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Psi Żołnierze

Psi Żołnierze

DOG SOLDIERS

Reżyser:Neil MarshallRok prod.:2002

Dystrybutor:Kino Świat
Obraz:16:9 panoramiczny, anamorficzny 2,35:1
Dźwięk: angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Napisy:polskie
Dodatki:- zwiastuny
- komentarze reżysera i producenta
- making of…
- niewykorzystane sceny
- walka
- storyboards
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
Oddział brytyjskich komandosów zostaje wysłany do Szkocji na manewry. Wyprawa, zapowiadająca się na rutynowe ćwiczenia, staje się koszmarem dla sierżanta Wellsa (Pertwee) i jego podwładnych. Trafiają oni do obozu kapitana Richarda Ryana (Cunningham), który dowodzi tajną misją na zlecenie wydziału operacji specjalnych. Znajdują go ciężko rannego, a jego żołnierzy – rozszarpanych na strzępy. W oddali rozlega się wycie...
Nadciąga zmierzch. Księżyc jest w pełni. Ludzie umierają ze strachu. Nadajnik nie działa. Są poważne braki w amunicji. Właśnie transmitowany jest najważniejszy mecz ostatniego dziesięciolecia. A wszystko wskazuje, że oddział jest przynętą w pułapce...
Coś się za chwilę wydarzy.
Skończyłem seans „Dog Soldiers”, obejrzałem dodatki, wziąłem do ręki pudełko i z zadowoleniem stwierdziłem, że po pierwsze jestem nawet zadowolony z tego wydania, a po drugie – można cokolwiek o nim napisać.
Na plus – ciekawe dodatki, w tym szczególnie komentarze producenta i reżysera, garść niewykorzystanych scen i ciekawy dodatek „making of...”. Dla zainteresowanych – zamieszczono w „bonusach” tzw. storyboards – czyli szkice niektórych scen z filmu. Wielki plus należy się za dodatek pt.: „Walka”. Z „Dog Soldiers” łączy tę krótkometrażówkę osoba reżysera – Neila Marshalla oraz kilku aktorów, którzy zagrali w obydwu filmach. Kilkuminutowa miniatura przedstawia wieczorną wyprawę grupki przyjaciół do pubu na tle odgłosów z pola bitwy. Dźwięk i obraz idealnie zgrywają się ze sobą, a w finale fundują widzowi ciekawą pointę.
Przechodzimy do odejmowania:
Minus za dźwięk. Odgłosy walki i pozostałe efekty dźwiękowe wydają się być zbyt głośne w stosunku do pozostałych. Być może to wina kopii, którą posiadam, a nie całego wydawnictwa. Z powodu braku dostępu do innych kopii filmu bezczelnie uznaję winę po stronie wydawnictwa (co oczywiście natychmiast odszczekam, jak tylko przekonam się o swojej pomyłce).
Drugi minus za opis na okładce. Być może spora część nie zwraca uwagi na taki detal. Mało tego – być może niewielu czyta opis, którym dystrybutor raczy odbiorców. Ja czytam. A to, co znajduje się na okładce „Dog Soldiers” woła o pomstę do nieba. Chyba, że odpowiedzialny był za to świeżo upieczony gimnazjalista, choć i on napisałby ten krótki opis bez porównania lepiej.

Autor recenzji:mihaugal
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -