Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Kilometr 31

Kilometr 31

KM 31 AKA Kilómetro 31

Reżyser:Rigoberto CastañedaRok prod.:2006

Dystrybutor:Carisma Entertainment Group
Obraz: 16:9
Dźwięk: Dolby Digital 5.1 (lektor), Dolby Digital 5.1 (hiszpański)
Napisy: polskie
Dodatki:- zwiastun kinowy
- wybór scen
- zwiastuny innych filmów dystrybutora

Uwagi: Czas trwania 103 minuty
Film wydany w serii wydawniczej Kino Grozy Extra

Ocena użytkowników:--
Film udostępniony do recenzji przez

Carisma jest chyba obecnie największym dystrybutorem horrorów na polskim rynku. Co miesiąc raczy nas minimum dwiema premierowymi płytami DVD w seriach wydawniczych Kino Grozy i Kino Grozy Extra i choć wielu użytkowników narzeka, że wydawane przez tego dystrybutora filmy to kino niszowe, często bardzo słabe, nie sposób nie zauważyć, że w natłoku filmów przeciętnych zdarzają się również perełki. Takie jak "KM 31".

Ponieważ film wydany jest w serii wydawniczej charakteryzującej się niską ceną (11,90 zł) samo wydanie nie rozpieszcza nas żadnymi wodotryskami. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że w tej cenie możemy spodziewać się jedynie wersji podstawowej filmu, bez wodotrysków w postaci specjalnych dodatków. Czy i na ile taka polityka dystrybutora jest trafna pozostaje ocenić widzom. Osobiście cieszę się, że za kilka zł mogę co miesiąc w kiosku kupić coś ciekawego dla mnie horroromaniaka. Narzekać nie zamierzam. Przynajmniej nie za bardzo.

Jakość obrazu i dźwięku jest bez zarzutu, choć dla osób wyposażonych w dobry sprzęt brak dźwięku w DTS może stanowić już minus wydania. Dla mnie w przypadku tego filmu, DD 5.1 w zupełności wystarcza aby cieszyć ucho miłymi efektami przestrzennymi.

Menu płyty jest wykonane bardzo estetycznie – tu należy się Carismie duży plus ponieważ widać znaczną ewolucję w stosunku do pierwszych wydań filmów we wspomnianych seriach. Jedyne dodatki jakie znajdziemy na płytce to zwiastuny wydanych już i planowanych filmów – nie tylko horrorów.

Wydanie solidne, choć bez specjalnych zachwytów – ze względu jednak na sam film, z pewnością warto mieć je na półce.

Autor recenzji:bufik
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -