Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Battle Royale

Battle Royale

BATTLE ROYALE

Reżyser:Kinji FukasakuRok prod.:2000

Dystrybutor:IDG
Obraz:1,78:1 panoramiczny, anamorficzny
Dźwięk: DTS japoński, DD 5.1 japoński, DD 5.1 polski lektor
Napisy:polskie
Dodatki:- dostęp do scen
- zwiastun
- reklama
Uwagi: Dostępna z pismem Kino Domowe
Ocena użytkowników:--

Japonia, czas niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W szkołach panuje przemoc. W tej sytuacji rząd wprowadza przeznaczoną dla uczniów ustawę Battle Royale. Na jej mocy raz do roku studenci jednej klasy zostają osadzeni na bezludnej wyspie i zmuszeni do niesamowicie okrutnej gry. W ciągu trzech dni, korzystając z różnych rodzajów broni, muszą pozabijać pozostałych kolegów z klasy. Zasada jest prosta: może przeżyć tylko jedna osoba...Film wyreżyserowany przez Kinji Fukasaku, reżysera m.in. „Tora! Tora! Tora!”, został oparty na bestselerowej książce Koshuna Takami. W jednej z głównych ról wystąpił Takeshi Kitano, gwiazda japońskiego kina, znany m.in. z takich filmów, jak „Zatoichi”, „Hana-Bi” czy „Brother”.Ostatnie lata są dla fana kina grozy niezwykle pomyślne. Powodem są nie tylko liczne propozycje dostępne na małym i dużym ekranie, lecz również pojawiające się w znacznej ilości wydawnictwa „kioskowe”, czyli stosunkowo tanie, dostępne razem z gazetą, które można kupić w kioskach.
Często niska cena to niska jakość, nie tyle dźwięku czy obrazu, co po prostu filmu. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Dobrym przykładem jest recenzowany „Battle Royale”, dostępny razem z czasopismem „Kino Domowe”. Jeden z przebojów kasowych Kraju Kwitnącej Wiśni, obraz przez wielu uznawany za kultowy, który tak bardzo spodobał się Quentinowi Tarantino, że jego reżyserowi zadedykował „Kill Billa”. Czy potrzeba lepszej rekomendacji?
Były zachwyty, to i będą przytyki. Znając inne wydawnictwa IDG, zawartość płyty DVD nie zaskakuje. Oprócz filmu nie ma nic, tzn. jest reklama i zwiastun. To mało i musi wpłynąć na niezbyt wysoką ocenę. Przydałby siȩ np. materiał z planu lub dokument o przecież bardzo zasłużonym reżyserze. Niestety nic z tego.

Dynamiczna akcja, ciekawa fabuła, świetne zdjęcia i Takeshi Kitano w jednej z głównych ról to podstawowe atuty „Battle Royale”, które pomimo ascetycznie wydanej płyty DVD powinny wystarczyć do podjęcia decyzji o jej zakupie. Pozycja obowiązkowa dla miłośników nie tylko azjatyckiej grozy.

Autor recenzji:Adach
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -