Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Klasa 1999

Klasa 1999

CLASS OF 1999

ocena:7
Reżyser:Mark L. LesterRok prod.:1990

Dystrybutor:BestFilm
Obraz: 4:3

Dźwięk:Dolby Digital 5.1(angielski), Dolby Digital 2.0 (lektor polski)

Napisy:polskie

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen

Uwagi:
Ocena użytkowników:7

Młodociane gangi kontra nauczyciele-cyborgi? Czemu nie. W końcu nie takie rzeczy już kręcono. Produkcja Marka L. Lestera to takie skrzyżowanie horroru i science-fiction, które powstało na fali popularności kultowego „Terminatora”. Gdy amerykański system edukacji przestaje sobie radzić z młodocianymi przestępcami, do szkół zostają wysłane cyborgi, które dadzą im prawdziwą lekcję. Lekcję, którą zapamiętają do końca życia…

Trzeba uczciwie powiedzieć, że jakość wydania nie powala. O ile samo menu prezentuje się bardzo ciekawie (w tle widzimy lecące fragmenty filmu), o tyle o przyzwoitych dodatkach możemy już zapomnieć. Bezpośredni dostęp do scen to w dzisiejszych czasach absolutne minimum, które zawiera niemal każde wydanie filmu z niższej półki. Niedosyt może również budzić brak dźwięku 5.1 w opcji z polskim lektorem. Sama jakość tłumaczenia też nie jest idealna, zwłaszcza w pierwszych minutach „Klasy 1999”, gdzie po prostu tłumacz walnął taką gafę, że powinien się złapać za głowę. Na szczęście dalszy przekład jest znacznie lepszej jakości. Niedopuszczalny jest również fakt zamieszczenie trailerów „Mojego Nikifora” i „Apartamentu”, które bezpośrednio poprzedzają film. Co gorsza, nie można tego wyłączyć, przez co jesteśmy skazani na seans tych zapowiedzi filmowych. Takie praktyki są godne wydań gazetowych. Zdecydowanie na plus pełnoekranowy format obrazu 4:3, choć jego transfer pozostawia wiele do życzenia.
Podsumowując, wydanie dvd „Klasy 1999” jest słabe i w zasadzie ogranicza się tylko do niezbędnego minimum. Oprócz oryginalnego dźwięku 5.1, trudno znaleźć jakieś pozytywy. Szkoda, bo sam film całkiem zacny.

Autor recenzji:M@rio
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -