Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Battle Royale 2

Battle Royale 2

BATTLE ROYALE 2

Reżyser:Kenta & Kinji FukasakuRok prod.:2003

Dystrybutor:IDG
Obraz:1,85:1 anamorficzny, panoramiczny
Dźwięk:DD 5.1 japoński, DTS japoński, DD 5.1 polski lektor
Napisy:polskie
Dodatki:bezpośredni dostęp do scen
Uwagi: Dostępna z pismem Kino Domowe
Ocena użytkowników:--

Japonia w niedalekiej przyszłości. Rząd nie mogąc sobie poradzić z narastającym terroryzmem nieletnich postanawia wprowadzić nową edycję szokującego programu Battle Royale. W "Battle Royale II" ponownie wybrana i porwana klasa uczniów ze szkoły średniej zostaje uzbrojona i zmuszona do zabijania. Tym razem gra toczy się nie o to, żeby zabić siebie nawzajem, lecz by zlikwidować zbuntowanego zwycięzcę pierwszej edycji Battle Royale – Shuyę Nanaharę, który w międzyczasie stał się międzynarodowym terrorystą walczącym z władzą dorosłych...

Długo oczekiwana kontynuacja przebojowego thrillera Kinji Fukasaku podobnie jak swój poprzednik nie zawiedzie widzów oczekujących szokującego kina japońskiego pełnego akcji, przemocy i efektów specjalnych.
„Battle Royale” Kinji Fukasaku z roku 2001 to niewątpliwie jedna z ciekawszych japońskich produkcji pierwszych lat nowego milenium. Film zdobył uznanie widzów praktycznie na całym świecie. Wszyscy zatem ze zniecierpliwieniem oczekiwali na to co przyniesie druga odsłona. Niestety w trakcie jej kręcenia umiera reżyser, a jego miejsce zajmuje syn – Kenta. Ten zaś nie potrafił utrzymać poziomu z części pierwszej. Szkoda.

Jak zwykle IDG wypuszcza płytę niezwykle „skromną” w dodatki. Właściwie otrzymujemy tylko film plus Magazyn „Kino domowe”. „Battle Royale II” z pewnością zadowala pod względem technicznym – dźwiękiem zarówno w formacie DTS, jak również Dolby Digital oraz anamorficznym obrazem. Niestety to jedyne atuty tego wydawnictwa. Brak dodatków oraz niestety nie najwyższy poziom fabuły nie zachęca do wydania pieniędzy. Zakup „Battle Royale II – Requiem” jest obowiązkiem tylko dla zatwardziałych fanów „jedynki” i japońskich krwawych produkcji.

Autor recenzji:Adach
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -