Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Kanibal z Rotenburga

Kanibal z Rotenburga

GRIMM LOVE a.k.a Rohtenburg

Reżyser:Martin WeiszRok prod.:2006

Dystrybutor:Carisma Entertainment Group
Obraz: 16:9
Dźwięk: Dolby Digital 5.1: angielski, polski lektor
Napisy:polskie
Dodatki: - interaktywne menu
- zwiastun kinowy
- wybór scen
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Filmowa historia Olivera Hartwina oparta została na prawdziwych losach człowieka skazanego za zabicie i zjedzenie mężczyzny

Młoda Amerykanka Katie Armstrong (Keri Russell) pisze w Niemczech pracę magisterską na temat przypadku kanibala-zabójcy Olivera Hartwina (Thomas Kretschmann).
Hartwin zostawił wiadomość w internecie, że poszukuje osoby, która w miłosnym akcie poświęcenia dałaby się zjeść żywcem... i taką osobę znalazł. Okazał się nią być Simon Grombek (Thomas Huber), homoseksualista noszący w sobie ogromne poczucie winy za samobójczą śmierć własnej matki.
Dziewczyna bada sprawę zbrodni, angażuje się coraz mocniej w historię życia kanibala, dotarcie do przyczyn zachowań Hartwiga i Grombeka, zrozumienie relacji kata i ofiary staje się jej obsesją. Gubi się we własnych emocjach.
W trakcie tych niebezpiecznie wciągających poszukiwań zdobywa taśmę video z zapisem makabrycznego ceremoniału, nagraną przez samego Hartwina. Obejrzenie tej taśmy na zawsze pozostawi ślad w jej psychice.

Historia, którą przedstawia film niemieckiego reżysera, „Kanibal z Rotenburga” jest tak niezwykła i przerażająca, że aż się prosiła o przeniesienie na ekran. Wprawdzie twórcy filmu dość swobodnie potraktowali fakty, lecz istotniejsze jest to, że powstał udany, poruszający obraz. Niestety wydanie Carismy nie budzi aż tylu pozytywnych wrażeń, głownie za sprawą , ubóstwa. Nie jest może ono tak dojmujące jak w przypadku innych wydań Carismy (np. „Pogłosu”), ale i tak do zagranicznej przeciętnej wydań dvd jest daleko. „Kanibal z Rotenburga” można pochwalić przede wszystkim za schludną i estetyczną aranżację menu, któremu towarzyszy nastrojowa muzyka Stevena Gutheinza. Nie jest tez najgorzej pod względem technicznym: obraz jest w formacie 16:9, dźwięk w systemie Dolby Digital 5.1. Możemy wybierać także między polskimi napisami a lektorem. Najsłabiej, co stało się niestety smutną normą wydań Carismy, wypadają dodatki. Choć powinien cieszyć sam fakt, że w ogóle są, bo jak wiemy nie jest odosobnionym przypadkiem brak tego- zdawałoby się - oczywistego elementu każdego przyzwoitego wydania dvd. Za dodatki w „Kanibalu z Rotenburga” robią: bezpośredni dostęp do scen i zwiastun filmu. O zasadności dodawania zwiastunów do filmu, który możemy w całości obejrzeć pisałem już wielokrotnie, dlatego dla mnie jest to zwyczajny i zbędny wypełniacz płytki. Już lepiej zamiast niego można byłoby zamieścić sylwetki twórców i aktorów (nawet tekstowe) lub dodać krótki reportaż z planu. No, ale racze

Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -