Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Klątwa Ju-On 2

Klątwa Ju-On 2

JU-ON 2 - THE GRUDGE

Reżyser:Takashi ShimizuRok prod.:2003

Dystrybutor:Kino Świat
Obraz: 16:9; PAL, kolor
Dźwięk:Dolby Digital 5.1(japoński), Dolby Digital 2.0 (polski lektor)
Napisy: brak napisów
Dodatki:- interaktywne menu
- dostęp do wybranych scen
- zwiastuny kolekcji Asian Terror
- katalog DVD
Uwagi:- czas trwanie 92 min
- wchodzi w skład kolekcji Asian Terror
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
W przeklętym domu ciągle dają o sobie znać duchy chłopca i jego matki. Do posiadłości przyjeżdża ekipa telewizyjna, która ma zrobić reportaż o historii, jaka się tu wydarzyła. W programie ma wystąpić aktorka znana z udziału w horrorach. Tutaj również ma odegrać rolę, jakoby coś niepokojącego działo się w domu. Jednakże jeszcze przed przekroczeniem progu, wyczuwa jakąś tajemniczą siłę. Dziwne odgłosy dochodzące ze środka, tajemnicze plamy na schodach są tylko początkiem tego, co wkrótce zobaczą członkowie ekipy.Bliźniacze wydanie drugiej części „Klątwy Ju-on”. Tekturowe opakowania jest tym razem ciemnoniebieskie, przechodzące ku górze w czerń. Z okładki wyciąga do nas dłoń Kayako. Właściwe plastikowe pudełko przedstawia na czarnym tle całą twarz Kayako z czarnymi oczodołami i otworem ust i dłonią wyciągniętą przed siebie. Tak jak w przypadku wydania części pierwszej oszczędność kolorów i obrazu jest zaletą. Na okładce widnieją też znajome napisy o kolekcji Asian Terror oraz informacja o amerykańskim remake`u, którego „Klątwa Ju-on 2” jest rzekomo pierwowzorem. Poza zarzutami, o których pisałem w recenzji części pierwszej, warto zauważyć, że amerykańska „Grudge 2 - Klątwa” nie ma prawie nic wspólnego z japońskim oryginałem. Wydawca znów w pogoni za reklamą ponaginał nieco faktyczny stan rzeczy.

Menu, bardzo podobne, do tego z „Klatwy Ju-on” różni się jednak kilkoma szczegółami. Szczegóły są jednak na tyle znaczące, że porównanie obu menu, wypada na korzyć „Klątwy Ju-on 2”. Po prawej stronie twarz Kayako częściowo przysłonięta włosami, spod których łypie oko upiora. W jej oku możemy oglądać fragmenty z filmu. Po środku, gdzie znajduje się tytlu filmu i opcje menu, co chwila pojawia się w tle podobizna Kayako z okładki. Po lewej zaś stronie faluje niczym morze czerń na tle krwiście czerwonego tła. Dodatkiem do obrazu jest charakterystyczny odgłos wydawany przez Kayako, przerywany co chwila krzykami oraz stosownie posępnymi dźwiękami muzyki z filmu. Dość pomysłowo rozwiązano opcje „wybór scen”. Sceny pojawiają się w różnej wielkości kołach przypominających rozpryskane plamy krwi. Dodatki są takie same jak w wydaniu części pierwszej, czyli interaktywne menu oraz dostęp do wybranych scen, zwiastuny kolekcji Asia Terror oraz katalog dvd Kino Świat. Niestety, ponownie brak jest możliwości skorzystania z opcji polskich napisów. Jakość obrazu i dźwięku taka sama jak w przypadku „Klątwy Ju-on”, czyli brak remasteringu.

Największa zaletą jest menu, choć daleko mu do poziomu wymyślnych animacji ekskluzywnych wydań. Całość sprawia skromne, acz estetyczne wrażenie. To jednak wystarczy tylko na ocenę 5 z plusem.

Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -