Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Wysłannik Piekieł 5: Wrota Piekieł

Wysłannik Piekieł 5: Wrota Piekieł

HELLRAISER V: INFERNO

Reżyser:Scott DerricksonRok prod.:2000

Dystrybutor:SPI International Polska
Obraz:16:9 - 1:85:1, anamorficzny

Dźwięk:DD 5.1 angielski, DTS-ES angielski, DD 5.1 polski lektor


Napisy:polskie
Dodatki:- dostęp do scen
- katalog filmów SPI
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Joe jest zwykłym detektywem. Pracuje od do, nie przemęcza się, ma kontakty z prostytutkami, a i jego uczciwość jako policjanta można zakwestionować. Pewnego dnia zostaje wezwany na miejsce okrutnej zbrodni. Znalezione zostało zmasakrowane ciało Chińczyka, jak się okazuje przyjaciela Joe ze szkoły. Na miejscu przestępstwa Joe znajduje tajemniczą kostkę oraz odcięty palec dziecka. Detektyw, delikatnie mówiąc, pożycza sobie ów sześcian. To zdarzenie okazuje się być początkiem koszmaru, przejściem do prywatnego piekła Joe, który nie jest juz pewien tego co jest fikcją, aco rzeczywistością. Zaczyna się wyścig z czasem - giną kolejni ludzie, zamordowani w makabryczny sposób, a Joe ma dziwne wizje, w których ukazują mu się dziwne istoty... Znajdując koeljne ciała, Joe znajduje kolejne dziecięce palce...im bliżej jest rozwiązania tym bliżej znajduje się...krawędzi szlaeństwa...Kto raz przekroczył wrota piekieł, nie może już się cofnąć....Piąta część słynnej serii o Cenobitach wzbudza kontrowersje wśród fanów do dziś. Do tego stopnia, że opinie o niej są skrajnie różne, od stwierdzeń o odświeżeniu serii, po krytykę całkowitego wyzbycia się klimatu oryginału. „Hellraiser: Inferno” opowiada historię detektywa (w tej roli Craig Shaffer), który prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego i tajemniczego morderstwa. Trop naprowadza go na ślad kostki LeMarchanda, a stąd już krótka do zatracenia się w niezwykłych i koszmarnych wizjach prowadzących wprost do Pinheada.

Jest to pierwsza część serii, która została skierowana od razu na rynek DVD, łukiem omijając szeroki ekran. Daje to do myślenia, jeśli chodzi o jakość samego filmu, niemniej można by w związku z tym spodziewać się wyjątkowego wydania. Niestety, tu również nie odbiegamy od standardu. Na uwagę zasługuje jedynie udźwiękowienie, które na dobrym sprzęcie potrafi nadrobić braki klimatu i logiki i autentycznie wgnieść w fotel. W połączeniu ze znakomitym obrazem daje to efekt wielce pozytywny, niemniej reszta jest już znacznie skromniejsza. Dodatki w postaci bezpośredniego dostępu do dwunastu wybranych scen to wspomniany standard i w żaden sposób nie podnosi ostatecznej oceny. Drugi z dodatków, katalog filmów SPI to również bonus, który nie zadowoli raczej żadnego fana filmu.

Problem z ostateczną oceną rozbija się więc o przeciętność i ascetyczność jaką serwuje omawiane wydanie skonfrontowane ze świetnym dźwiękiem i obrazem zmuszają mnie do wystawienia tej pośredniej i niestety, niewysokiej noty.

Autor recenzji:Shadock
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -