Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Perfect Blue

Perfect Blue

PERFECT BLUE

Reżyser:Satoshi KonRok prod.:1997

Dystrybutor:IDG
Obraz:1,78:1

Dźwięk:japoński DTS i Dolby Digital 5.1, polski lektor Dolby Digital 5.1

Napisy:polskie, funsuby
Dodatki:- interaktywne menu
- wybór scen
- zwiastun II sezonu serialu S.A.C 2end GIG

Uwagi:78 minut

Ocena użytkowników:--

Mima - 21-letnia gwiazda muzyki pop porzuca zespół, by spróbować sił w aktorstwie. Wkrótce po tym zaczynają ginąć osoby z jej otoczenia i wygląda na to, że młoda aktorka staje się ofiarą obsesji psychopatycznego fana. Prawda jest jednak dużo bardziej przerażająca...

"Perfect Blue" to wstrząsający, kultowy thriller autorstwa Satoshi Kona ("Millennium Actress", "Papryka"), będący jednym z ważniejszych filmów anime.
„Perfect Blue” to debiut mistrza anime Satoshi Kona, ulubieńca festiwali grozy i miłośników filmów animowanych, a także twórcy niezwykłych wypraw w głąb ludzkiego umysłu: “Millenium Actress” i “Papriki”. Debiut Kona jest również wtargnięciem w mroczny świat szaleństwa, i to wtargnięciem rewelacyjnym. Niestety tego słowa, mimo szczerych chęci, nie mogę użyć w odniesieniu do wydania dvd „Perfect Blue”. Niczym nie zaskakująca, choć też nie irytująca okładka, plastikowe pudełko (niedawno zdałem sobie sprawę, że nie doceniam tego elementu polskich wydań dvd) oraz płyta z interaktywnym menu. Owa interaktywność nigdy nie daje mi spokoju, aż kiedyś w końcu pojąłem, ze to miano zawdzięcza nie wymyślnej aranżacji nawiązującej do treści filmu, dbałości o atmosferę i tło muzyczne - czyli wszystkim elementom, które powinno posiadać interaktywne menu z prawdziwego zdarzenia, lecz zawdzięcza „aktywnym” napisom opcji oraz zmieniającym się w tle ujęciom z filmu. Tak, to jest właśnie interaktywne menu po polsku, czyli biedne, toporne, nijakie, i brzydkie. Dopełnieniem tego obrazu nędzy są dodatki, dodatki, rzecz jasna po polsku, czyli ubogie i żadne. Na szczęście IDG dba o stronę techniczną wydania - nie dostaniemy wprawdzie anamorficznego, obrazu, ale dźwięk mamy i w D.D. 5.1 i DTS, są nawet obok polskiego lektora i polskich napisów, fansuby i to w każdym ze systemów dźwięku. Szkoda, że niczego więcej dobrego o tym wydaniu napisać się nie da.


Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -