Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Omen 2- Damien

Omen 2- Damien

OMEN 2 - DAMIEN

Reżyser:Don TaylorRok prod.:1978

Dystrybutor:Imperial Entertaiment
Obraz: 2,35:1, 16:9 LBX, Kolor
Dźwięk: angielski 2.0, rosyjski 2.0, węgierski 2.0
Napisy: angielskie, polskie, duńskie, norweskie, fińskie, szwedzkie, greckie, węgierskie, portugalskie, rosyjskie
Dodatki:- Komentarze audio (tylko ang)
- The Omen 2006 życie po szkole filmowej (dokument napisy pl)
- Omen - Dziedzictwo cz. 2 (dokument napisy pl)

Uwagi:- Czas trwania 103 minuty
- Wchodzi w skład zestawu Omen Quadrilogy
Ocena użytkowników:--

Wydanie "Omen Quadrilogy" w skład którego wchodzi opisywana płyta DVD to przepiękny pięciodyskowy box, ze wszystkim częściami sagi o powrocie szatana na ziemię. Tym co zwraca uwagę, jest fakt, że wszystkie płyty DVD zostały bogato wyposażone w dodatki – z których najważniejsze są chyba dwa dokumenty umieszczane w częściach na wszystkich płytach zestawu: "Omen - Dziedzictwo" i traktujący o remaku z 2006 roku "The Omen 2006". Warto wiedzieć, że dokumenty te zostały w całości spolszczone. Wyjątkowym bonusem jaki znajdziemy na płycie z drugą odsłoną serii są komentarze audio, producenta filmu Harvey’a Bernharda – niestety wyłącznie w języku angielskim.

Dobrze wygląda odnowiony cyfrowo obraz – ostry, wyraźny, choć momentami sprawiający wrażenie przesadnej sztuczności, natomiast tym co najbardziej rozczarowuje w tym konkretnym wydaniu "Omena II" jest dźwięk – w przeciwieństwie do części pierwszej wydawca nie zdecydował się na remastering i podzielenie sygnału na sześć ścieżek, w związku z czym możemy cieszyć się jedynie sygnałem stereo. Szkoda - zważywszy na fakt, że box wydany był z okazji 30-lecia premiery części pierwszej – to chyba dobra okazja aby odświeżyć całość… Osoby nie przepadające za napisami w obrazie zapewne będą rozczarowane brakiem polskiego lektora co jest kolejnym sporym niedociągnięciem wydania.

W każdym razie jeśli nie masz jeszcze Omena II na półce z czystym sumieniem polecić mogę Ci wydanie Imperiala – sądzę, ze pomimo niedociągnięć jest to najlepsze wydanie tego filmu na naszym rynku.

Autor recenzji:bufik
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -