Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Inni

Inni

OTHERS, THE

Reżyser:Alejandro AmenabarRok prod.:2001

Dystrybutor:Gala kolekcja
Obraz: 16:9
Dźwięk: Dolby Digital 5.1: angielski
Napisy: polskie
Dodatki:- zwiastuny
- dostęp do scen
Uwagi: Film dostępny z gazetą "Gala" 27/2004
Ocena użytkowników:--

Zbliża się koniec drugiej wojny światowej. Po pięknym, pustym wiktoriańskim dworze niosą się echem głosy dwójki dzieci. Chłopczyk i dziewczynka cierpią na rzadką chorobę, alergię na światło słoneczne. W dworze obowiązują bezlitosne reguły: dom ma być zawsze pogrążony w półmroku, a drzwi nie wolno otwierać nie zamknąwszy uprzednio wszystkich innych. Grace na próżno oczekuje powrotu męża z frontu. Odludna, smagana wichrem wyspa Jersey napawa ją lękiem. Tylko w domu czuje się naprawdę bezpiecznie. Niesłusznie...

Piękną Grace (Nicole Kidman) zaczyna osaczać gąszcz pytań, na które nie umie znaleźć odpowiedzi. Dlaczego służba w niewyjaśnionych okolicznościach opuszcza dwór? Dlaczego córeczka opowiada o dziwnych postaciach odwiedzających jej pokoik? Dlaczego Grace nie potrafi oprzeć się wrażeniu, że nie są to tylko dziecinne fantazje ?

„Inni” z 2001 roku to jedno z największych osiągnięć hiszpańskiego reżysera Alejandro Amenabara. Zatem nie dziwi fakt, że na polskim rynku są dostępne różne wydania DVD tego wspaniałego filmu. Jednym z nich jest udostępnione przez tygodnik „Gala” w 2004 roku. Niestety zakup tego „dvdika” to bardzo dobry przykład, że nie należy nadmiernie ufać wszystkiemu co jest wydawane na polskim rynku. Otrzymujemy płytę w tekturowym kartoniku – pudełko, jeżeli chcemy, to możemy kupić sobie samemu. Dodatków w zasadzie brakuje, oczywiście poza zwiastunami i reklamami. Czego można się było spodziewać, bo przecież niska cena idzie w parze z wielkimi oszczędnościami. Prawdziwa tragedia zaczyna się jednak podczas seansu. Wydawca, aby było taniej, skompresował obraz. Dzięki temu film „zmieścił się” na płycie jednowarstwowej, z fatalnym skutkiem. Zwłaszcza w tych momentach, w których akcja toczy w ciemności, a tych przecież nie brakuje. Wtedy obraz jest bardzo niewyraźny w różnych, nierównomiernych odcieniach czerni.
Nie polecam zakupu „Innych” z „Galą”, czasem dostępnych na serwisach aukcyjnych. Kompletna strata pieniędzy.

Autor recenzji:Adach
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -