Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:28 Dni Później

28 Dni Później

28 DAYS LATER

Reżyser:Danny BoyleRok prod.:2002

Dystrybutor:Imperial Entertaiment
Obraz:16:9; PAL kolor
Dźwięk:angielski 5.1
Napisy:czeski, grecki, węgierski, polski, portugalski, hebrajski, islandzki, turecki, chorwacki, duński, fiński, norweski, szwedzki, rosyjski, rumuński, bułgarski
Dodatki:
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
Dni są policzone.
Śmiertelnie niebezpieczny wirus wymyka się spod kontroli. Przenoszony poprzez krew powoduje u zainfekowanych morderczą agresję. W ciągu 28 dni kraj opanowuje epidemia, a nieliczni pozostali przy życiu za wszelką cenę starają się przerwać rozprzestrzenianie wirusa i ocalić przyszłość. Nie zdają sobie sprawy, że śmiertelny wirus nie jest jedynym grożącym im niebezpieczeństwem.
Zbyt wiele napisać o tym wydaniu nie można. Bo cóż tu opisywać? Po pierwsze - dobrze, że w ogóle jest. A dalej? Że obraz i dźwięk są dobre? Jeszcze by tego brakowało, żeby nie były! Przy genialnej ścieżce dźwiękowej i znakomitych zdjęciach byłaby to okrutna zbrodnia!
Od razu rzuca się w oczy brak dodatków. Nie ma ani jednego, nawet malusieńkiego. Szukamy na pudełku, w opisie i nic. Szperamy w menu - i dalej nic. Z początku mamy jeszcze wrażenie, że to wina naszej nieuwagi, że z pewnością coś przeoczyliśmy. Po kilkukrotnym przewertowaniu menu na wszystkie możliwe sposoby i dokładnym prześledzeniu okładki wydania z lupą w dłoni dociera do nas fakt, że istotnie poza filmem nic więcej nie ma.
Oczywiście dostajemy całą gamę wersji językowych w postaci napisów. Możemy więc delektować się do woli seansami „28 Days Later” w wariancie bułgarskim, tureckim, a nawet norweskim. Istny raj dla poliglotów i miłośników języków obcych.
Przy filmie takim, jak ten dodatki są wręcz pożądane; pokazanie „od kuchni” scen opustoszałego Londynu, charakteryzacji zarażonych wściekłością ludzi, uchylenie rąbka tajemnicy odnośnie efektów specjalnych, czy wyjawienie alternatywnego zakończenia (bo o takowym można znaleźć informacje). Chciałoby się po prostu tego czegoś, co po seansie stanowiłoby adekwatny deser.
Na całe szczęście dostajemy do ręki płytkę DVD z bardzo dobrym filmem, który możemy wrzucić do naszego odtwarzacza i oglądać, oglądać, oglądać... (Radziłbym jednak rozsądnie racjonować sobie seanse filmu Boyle`a, bo swoją kopię DVD zajeździłem „na śmierć”).

Autor recenzji:mihaugal
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -