Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Noc Żywych Trupów

Noc Żywych Trupów

NIGHT OF LIVING DEAD

Reżyser:George A. RomeroRok prod.:1968
Rok wyd.:2009
Dystrybutor:SPI International Polska
Obraz: brak danych
Dźwięk: angielski DD 2.0 + polski lektor DD 2.0
Napisy:
Dodatki:
Uwagi: Wydanie specjalne 2xDVD (wersja kolorowa i czarno - biała)
Ocena użytkowników:--

George A. Romero, mistrz kina grozy przedstawia jeden z najsłynniejszych horrorów świata! To miała być spokojna wycieczka w rodzinne strony. Barbara i Johnny nie wiedzieli jednak, że w chwili, gdy zdecydowali się odwiedzić grób rodziców Amerykę opanowały głodne ludzkiego ciała, krwiożercze zombie... Teraz jedynym ratunkiem staje się ucieczka i pomoc przypadkowych ludzi. Czy uda im się dotrwać do świtu?
Zobacz mroczny, przerażający i trzymający w napięciu jak żaden inny, horror, który na nowo zdefiniował gatunek kina grozy odkrywając przed światem nowe oblicze zombie!

Czas: 96 min

Autor recenzji:Adach
Poster:Noc Żywych Trupów

Noc Żywych Trupów

NIGHT OF LIVING DEAD

Reżyser:George A. RomeroRok prod.:1968

Dystrybutor:Mayfly
Obraz:4:3, czarno- biały
Dźwięk: Dolby Digital, DTS ES
Napisy:polskie
Dodatki:- wycięte sceny
- zwiastuny
- filmografie
- historia powstania „Nocy żywych trupów” - dokument "Amerykański koszmar""
- ostatni wywiad z Duane Jonesem (w filmie Ben) tuż przed jego śmiercią
- memorabilia
- 5-minutowy fragment filmu
- książeczka zawierająca m.in. pierwotny i ostateczny scenariusz horroru
Uwagi: wersja dwupłytowa
Ocena użytkowników:--

Noc żywych trupów przełamuje wszystkie możliwe tabu i zakazy w formie, która wywołuje przerażenie, zaciekawienie i zdumienie, a przede wszystkim trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Porównywana z "Ptakami" Alfreda Hitchocka i "Lśnieniem" Stanley'a Kubricka dzieło George'a A. Romero weszło na trwałe do biblioteki kinowych arcydzieł, świadcząc, że prawdziwy talent nie jest ograniczony skromnymi środkami finansowymi, moralnością i światopoglądami społeczności.

Miała być to spokojna wycieczka w rodzinne strony. Barbara i Johnny nie wiedzieli jednak, że w chwili, gdy zdecydowali się odwiedzić grób rodziców, Amerykę lat 60. opanowały zombie. Aby przeżyć kolejny dzień musiały znaleźć świeże, ludzkie mięso. Dla Johnny'ego, powalonego na ziemię przez pierwszego żywego trupa wycieczka skończyła się równie szybko jak się zaczęła. Barbara znalazła schronienie w opuszczonym domu, do którego wkrótce dotarli przypadkowi ludzie szukając bezpiecznego miejsca na przeczekanie nocy. Ludzie nie byli jednak jej jedynymi gośćmi...
Pojęcie film kultowy, reżyser kultowy, czy też samo pojęcie kultowości mocno się w dzisiejszych czasach zdewaluowało, przyjmując łatkę reklamy dla często wątpliwej jakości produktów z Hollywood. Niemniej są takie horrory i ich twórcy, którzy i tak zawsze będą obdarzenie przez ich fanów ogromnym uwielbieniem. Do takiej pary zaliczają się George Romero i jego dzieło „Noc żywych trupów” powstała w 1968 roku. Obraz do dzisiaj będący wyznacznikiem i kierunkowskazem dla niezliczonej rzeszy twórców lepszych i gorszych filmów, których bohaterami są żywe trupy.
Nie dziwi zatem fakt, że na naszym rodzimym pojawił się za całkiem dostępną cenę wydawnictwo skierowane przede wszystkim do fanów kina grozy. W 2003 roku Mayfly wypuścił na rynek dwa wydania „Nocy żywych trupów” - wersję zwykłą, zawierającą oprócz filmu również filmografie aktorów oraz zestaw zwiastunów oraz wersję deluxe – dwupłytową. Na dodatkowym krążku znalazły się prawdziwe rarytasy, do których zaliczyć możemy nie tylko wycięte sceny., lecz przede wszystkim wspomnienia twórców filmu dotyczące powstania dzieła oraz równie atrakcyjnie prezentujące się komentarze twórców i aktorów.
Oprócz dodatków zachwyca również poprawiony dźwięk, obecny zarówno w standardzie DTS ES, jak również DD5.1.
Mayfly niewątpliwie dobrze zrozumiał potrzeby fanów, wydając pozycję, która powinna znaleźć się na półkach maniaków kina grozy.

Autor recenzji:Adach
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -