Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BLAIR WITCH 2: Księga cieni

BLAIR WITCH 2: Księga cieni

BLAIR WITCH 2: BOOK OF SHADOWS

Reżyser:Joe BerlingerRok prod.:2000

Dystrybutor:SPI International Polska
Obraz:16:9 anamorficzny 1.85:1, kolor
Dźwięk:5.1 (angielski)
Napisy:polskie
Dodatki:
- bezpośredni dostęp do wszystkich scen
- aktorzy i twórcy
- o filmie
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
Opowiadający o tragicznych losach trójki studentów, "The Blair Witch Project" przeszedł do historii kina jako najbardziej niezwykły horror ubiegłej dekady. I oto ten największy przebój kinowy 1998 r. doczekał się kontynuacji.
KSIĘGA CIENI: THE BLAIR WITCH 2 opowiada o ludziach, którzy mają obsesję na punkcie filmu "The Blair Witch Project". Obsesja ta prowadzi ich w sam środek lasów wokół Burkittsville, kryjących straszliwą tajemnicę, w sam środek horroru i śmierci.
Ale KSIĘGA CIENI to nie tylko opowieść o wiedźmie i jej krwawych rytuałach. To także opowieść o zbiorowej iluzji, powszechnym i fatalnym zauroczeniu mediami i kulturą masową, które mogą być tak samo groźne jak Blair Witch. I w tym tkwi jeszcze większa groza tego filmu.
Specjalnie dla tego filmu słynny Marilyn Manson napisał utwór "Disposable Teens", który otwiera KSIĘGĘ CIENI. On też sprawił, że na ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się utwory takich sław metalu jak Rob Zombie, System of a Dawn i P.O.D.
Jeśli spodobała Wam się kontynuacja nowatorskiego „Blair Witch Project” na wielkim ekranie, z pewnością sięgniecie po wersję DVD wydawnictwa SPI. Wrzucicie płytkę do odtwarzacza, przeczekacie cierpliwie formułkę ogłoszenia o prawach autorskich i zakazie rozpowszechniania bez zgody dystrybutora, i w końcu skupicie się na filmie. Po obejrzeniu dzieła Berlingera, ciekawi tego, co wokół filmu – zajrzycie w menu wydawnictwa w poszukiwaniu smaczków, które pozwoliłyby się Wam zapoznać z historią powstawania filmu, wywiadami z aktorami, a kto wie, może nawet alternatywnym zakończeniem (bo ostatnio zaczyna być chyba w modzie). Tymczasem z której strony nie spojrzeć, to z tyłu… plecy. Okazuje się, że poza filmem dostajemy bonusy, które jedynie aspirują do czegoś w okolicach dodatków. Dumnie brzmiące „aktorzy i twórcy” oraz „o filmie” okazują się być zaledwie migawkami w formie małych, niewyraźnych zdjęć, opatrzonych lakonicznymi notkami. Nie dość, że nie niosą ze sobą żadnych wyjątkowych informacji poza tymi, które w ciągu 0,65 sekundy znajdziemy za pomocą każdej wyszukiwarki internetowej, to nawet nie cieszą oka. Wręcz przeciwnie – rozczarowują i wywołują niesmak na naszej twarzy. Dystrybutor uznał ponadto „bezpośredni dostęp do scen” za dodatek, z którego winniśmy się cieszyć. Cóż, można i tak…
Aby uczynić zadość sprawiedliwości należy podkreślić, że otrzymujemy film w bardzo dobrej jakości (która nota bene obowiązuje w wydawnictwach DVD, pomijając wydania gazetowe). Lekko zdegustowani mogą być zwolennicy polskiego lektora, którego zabrakło w tym wydaniu. Być może nawiał dystrybutorowi razem z tymi prawdziwymi dodatkami?

Autor recenzji:mihaugal
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -