Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Obcy: Ósmy pasażer Nostromo

Obcy: Ósmy pasażer Nostromo

ALIEN

Reżyser:Ridley ScottRok prod.:1979

Dystrybutor:Imperial Entertaiment
Obraz:2,35:1 , 16:9, Widescreen, kolor
Dźwięk: Dolby Digital 5.1 angielski
Napisy:Szwedzki, Norweski, Duński, Fiński, Portugalski, Hebrajski, Polski, Czeski, Węgierski, Islandzki, Angielski dla niesłyszących
Dodatki:Oryginalny zwiastun kinowy
Sceny usunięte z filmu
Komentarz reżysera Ridleya Scotta
Outtakes
Galeria fotosów
Oryginalny scenopis
Oryginalna ścieżka dźwiękowa
Alternatywna ścieżka dźwiękowa
Interaktywne menu
Dostęp do wybranych scen

Uwagi: Czas trwania 112 minut
Menu w języku angielskim

Ocena użytkowników:--
Film udostępniony do recenzji przez

Opis dystrybutora:
PIERWSZA CZĘŚĆ NAJBARDZIEJ ZNANEJ I MROŻĄCEJ KREW W ŻYŁACH KOSMICZNEJ SAGI!
Załoga statku kosmicznego Nostromo, zaintrygowana tajemniczymi sygnałami z opustoszałej planety, odkrywa na miejscu dziwną formę życia. Nie wiedzą, że jedynym jej celem jest całkowita destrukcja rodzaju ludzkiego. Jeden za drugim członkowie załogi giną zamordowani przez Obcego. Zostaje tylko Ripley, która doprowadza do wybuchowego finału.
Tego filmu nikomu przedstawiać nie trzeba. Obcy z filmu Ridleya Scotta tak mocno wdarł się do popkultury, że pomimo, iż od premiery filmu minęło już blisko trzydzieści lat, nadal jest jedną z najczęściej przywoływanych postaci w grozie i science fiction. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że wydanie filmu na DVD jest ciągle wznawiane. Opisywany egzemplarz Imperiala powinien ucieszyć wszystkich fanów kosmicznej sagi.
Wydawca postanowił bowiem odświeżyć, nieco już archaiczną produkcję. Cyfrowej obróbce został poddany obraz i dźwięk i musze przyznać, że dzięki temu zabiegowi film nabrał zdecydowanie rumieńców. Obraz jest krystalicznie czysty, dźwięk z dobrze skonfigurowanych głośników dostarczy wam wrażeń o które trudno byłoby w zrealizowanym w zwykłym stereo oryginale. Wyobraźcie sobie poszukiwania obcego na statku Nostromo i momenty w których wraz z członkami załogi rozglądacie się nasłuchując dochodzących spod pokładu dźwięków!!! Rewelacja. Niestety dla tych, którzy nie lubią napisów jest też mały zgrzyt – na płycie mamy do dyspozycji jedynie oryginalną, angielską ścieżkę dźwiękową.
Osobny plus należy się wydawcy za dodatki, którymi płyta wypełniona jest po brzegi. Komentarz reżysera, sceny usunięte z filmu (koniecznie obejrzyj), proces powstawania postaci obcego, czy alternatywna ścieżka dźwiękowa to rarytasy, którymi nie pogardzi żaden horroromaniak. Niestety również wszystkie dodatki zostały przygotowane bez ich uprzednio spolszczenia.
Powiem szczerze, że to jedno z moich ulubionych DVD. Myśle, że powinno zająć dobre miejsce na każdej półce maniaka kosmicznej grozy.

Autor recenzji:bufik
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -