Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Wysyp Żywych Trupów

Wysyp Żywych Trupów

SHAUN OF THE DEAD

Reżyser:Edward WrightRok prod.:2004

Dystrybutor:Universal Pictures Polska
Obraz: PAL 2:35:1 Anamorficzny, kolor
Dźwięk:Oryginał Dolby Digital 5.1, Polski Dolby Digital 5.1
Napisy:polskie, angielskie, włoskie
Dodatki:Komentarz do filmu z udziałem Simona Pegga i Edgara Wrighta
Komentarze aktorów i twórców filmu
Sceny usunięte
Sceny niewykorzystane
Funky Pete
Człowiek, który byłby Shaunem – Simon Pegg i Nick Frost parodiują Seana Connery'ego i Michaela Caine'a
Film krótkometrażowy
Szkice koncepcyjne
Próby charakteryzacji
Zwiastuny
Poza fabułą
Galeria zdjęć
Plakaty
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
Shaun żyje bez żadnego określonego celu. Większość czasu spędza w pobliskim pubie Winchester ze swoim najlepszym kumplem Edem, ma złe kontakty z matką i zaniedbuje swoją dziewczynę Liz. Kiedy ta go rzuca, Shaun decyduje się zrobić porządek ze swoim życiem. Musi odzyskać dziewczynę, naprawić stosunki z matką i sprostać obowiązkom, jakich oczekuje się od dorosłego mężczyzny.

Niestety umarli powracają do życia i próbują zrobić sobie ucztę z żywych ludzi. Dla Shauna, który właśnie postanowił zacząć nowe życie to poprostu kolejna przeszkoda na drodze do celu. W obliczu prawdziwej plagi zombie, Shaun uzbrojony w łopatę i kij wyrusza rezem ze swoim kumplem Edem, aby ratować swoją matkę, ojczyma, swoją dziewczynę oraz jej przyjaciół – Davida i Dianne. Postanawia zabrać ich do najbezpieczniejszego miejsca jakie zna – pubu Winchester.
Tej pozycji nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, bowiem zapewne każdy fan horroru miał przyjemność się z nią zapoznać. Film nie dość, że dobry, to i świetnie wydany. Rzadko trafia się tak rozbudowane wydanie DVD.
Idąc po kolei. Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest animowane menu osadzone na tle wnętrza pubu Winchester. Dzięki temu korzystanie z poszczególnych opcji jest przyjemniejsze niż standardowe skakanie w górę i w dół po linijkach tekstu. Wybór każdej opcji wiąże się z odkryciem jakiegoś zakamarka pubu, przy czym towarzyszą nam ciekawe odgłosy. Dla niektórych wadą tego menu może być słaba czytelność, bowiem w niektórych opisach litery są zbyt małe. Jednak strona wizualna wynagradza to w 100 procentach.
Na krążku poza samym filmem mamy kilkanaście mniej lub bardziej ciekawych dodatków, z przewagą tych drugich.
Możemy zobaczyć realizację efektów specjalnych oraz charakteryzacji, a także galerię kilkudziesięciu zdjęć z planu i nie tylko. Poza wspomnianymi jest jeszcze prezentacja krótkiego fragmentu komiksu o Shaunie i galeria posterów promujących film.
Kolejnymi na liście dodatków są komentarze twórców i aktorów. I tu niestety pojawia się pierwszy minus, a mianowicie brak polskiej wersji językowej w jakiejkolwiek postaci, a zatem osoby nie znające języka nie będą miały zbytniej radochy z ich oglądania.
Bardzo fajnym dodatkiem są losy bohaterów „poza kamerą” przedstawione w formie komiksu. Dzięki nim ujrzymy co działo się gdy Shaun odciągał uwagę zombie od reszty grupy pod pubem, co stało się z Dianne gdy opuściła pub, oraz losy Eda po tym jak Shaun z Lisą wyszli z piwnicy.
Poza tym mamy standardowo trailery, bezpośredni dostęp do 36 scen i napisów końcowych, oraz sceny usunięte i niewykorzystane w filmie.
Jednym słowem ilość bonusów na płycie usatysfakcjonuje chyba każdego kolekcjonera.


Sam film jest w doskonałej jakości, z równie zadowalającym udźwiękowieniem, czyli nie pozostaje nic innego jak tylko zakupić to DVD i cieszyć oczy wszystkim co na nim jest zawarte.

Autor recenzji:Roanoke
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -