Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Obcy – decydujące starcie

Obcy – decydujące starcie

ALIENS

Reżyser:James CameronRok prod.:1986

Dystrybutor:Imperial Entertaiment
Obraz: 1,85:1 , 16:9 Widescreen, kolor
Dźwięk: Dolby Digital 5.1 angielski
Napisy:Szwedzki, Norweski, Duński, Fiński, Portugalski, Hebrajski, Polski, Czeski, Węgierski, Islandzki, Angielski dla niesłyszących
Dodatki:Oryginalny zwiastun kinowy
Sceny spoza kadru
Wywiad z reżyserem Jamesem Cameronem
17 minutowy dodatek o cyfrowej obróbce filmu
Galeria fotosów
Interaktywne menu
Dostęp do wybranych scen

Uwagi: Czas trwania 148 minut
Menu w języku angielskim

Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
SIGURNEY WEAVER POWRACA JAKO JEDYNY CZŁOWIEK ZDOLNY POKONAĆ OBCEGO

Oficer Ellen Ripley – jedyny ocalały członek załogi statku kosmicznego Nostromo zaatakowanego przez Obcego –zostaje odnaleziona po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej. Wraz z oddziałem specjalnym przybywa teraz na skolonizowaną przez ludzi planetę, z którą z niewiadomych przyczyn zerwany został kontakt.
Tam czeka na nich nie tylko jeden potwór, ale tysiące!
Druga część przygód Ellen Ripley to zdaniem wielu fanów Obcego najlepsza odsłona kosmicznej sagi. Czy wydanie DVD przygotowane przez Imperial dorówna wartości filmu?
Tak jak w przypadku części pierwszej również i tutaj, analogowy obraz i dźwięk został poddany cyfrowemu remasteringowi, co pozwoliło filmowi nabrać rumieńców. Wszystkie detale są wyraźne, a sączący się z głośników dźwięk 5.1 pozwoli zwłaszcza osobom słuchowo wrażliwym cieszyć się z starej-nowej ścieżki dźwiękowej. Mogę śmiało powiedzieć, że już dla samej przyjemności zobaczenia filmu tak odnowionego warto sięgnąć po to wydawnictwo. Szkoda trochę, że nie zdecydowano się na dołączenie miłego dodatku w postaci polskiego lektora – dla wielu widzów jest to z pewnością spora bariera.
Dystrybutor zadbał również o to aby poza filmem na płycie spotkały nas miłe dodatki. Szczególnie polecam wywiad z reżyserem Jamesem Cameronem, który odsłania sporo tajników powstawania „Decydującego starcia”. Równie ciekawy jest dodatek, dzięki któremu możemy dowiedzieć się również na czym polega opisywany wielokrotnie, cyfrowy remastering obrazu i dźwięku. Niestety dodatki nie zostały w ogóle spolszczone – są więc dla widzów z ograniczonymi kompetencjami językowymi niemalże bezużyteczne.
Bardzo lubię opisywać porządnie wydane płyty DVD. Szkoda tylko że w tym przypadku „porządne wydanie” oznacza – nie przygotowane specjalnie na rynek polski. Dystrybutor skorzystał po prostu z wydania angielskiego (o czym świadczy chociażby nieprzetłumaczone menu) i wydał płytę w naszym kraju dodając jedynie napisy w naszym ojczystym języku. Pomimo tego zdecydowanie warto mieć na półce tę płytę DVD. Dla mnie jest to jedna z ozdób mojej skromnej kolekcji.

Autor recenzji:bufik
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -