Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:R-Point

R-Point

R-POINT

Reżyser:Kong Su-changRok prod.:2004

Dystrybutor:Mayfly
Obraz: panoramiczny 16:9; kolorowy anamorficzny
Dźwięk:DD 5.1 (polski), DTS (koreański)
Napisy: polskie
Dodatki:- zdjęcia z planu
- zwiastuny
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
W roku 1972 wojna w Wietnamie zmierza ku końcowi. CHOI Tae-in dręczy poczucie winy za śmierć swoich towarzyszy, którzy zginęli w krwawej walce. Ocalał tylko on. Podczas rekonwalescencji myśli o powrocie do swojej jednostki. Jednak szef Wojskowego Biura Śledczego zleca mu dowództwo nad oddziałem zwiadowczym i przeprowadzenie operacji w głębi dżungli.
Jednostka łączności przechwytuje tajemnicze komunikaty radiowe. Zostały one nadane przez żołnierzy, którzy zaginęli pół roku wcześniej i których uznano za poległych. CHOI Tae-in i jego ludzie wyruszają na poszukiwanie zaginionego oddziału.
Po dotarciu do granicy obszaru R-Point, oddział CHOI Tae-in natrafia na płytę nagrobną ze złowróżbnie brzmiącym napisem:
„STĄD NIE MA POWROTU: TEN KTO PRZELEWA KREW INNYCH, NIGDY NIE WRÓCI”
Kto widział „R-Point” na dużym ekranie i pamięta jego wyjątkowy klimat, ten z pewnością chciałby go sobie przypomnieć w odpowiedniej formie – koniecznie z dobrą jakością obrazu i dźwięku. Wydawnictwo Mayfly zapewnia ten komfort, stosując standardowe już formaty audio i video. Dolby Digital 5.1 dla polskiej wersji językowej i Dolby Digital 5.1 lub Digital Theatre System ES (Extender Surround) w wersji oryginalnej, z polskimi napisami oraz obraz w formacie panoramicznym 16:9.
Ciekawym dodatkiem jest blisko 30-minutowy reportaż z planu zdjęciowego „R-Point”. Co prawda składają się na niego luźne scenki, poskładane bez konkretnego porządku (i bez słowa komentarza, chociażby w postaci napisów – dostajemy jedynie orientacyjny opis terminarza zdjęć), pokazują za to sporo rzeczy „od kuchni”. Możemy dzięki nim zobaczyć także kilka scen, które nie pojawiły się w filmie.
Zwiastunów pomimo zmuszania się nie potrafię w żaden zaliczyć do dodatków, które uważam za dodatki DLA WIDZA, a nie reklamówki wydawcy. Dla porządku podam więc tylko, że wraz z filmem „R-Point” dostajemy zwiastuny trzech filmów: „Diarios de Motocicleta” Sallesa, „La Mala Education” Almodovara i „2046” Wonga.

Autor recenzji:mihaugal
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -