Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Siedem

Siedem

SE7EN

Reżyser:David FincherRok prod.:1995

Dystrybutor:Czasopismo "Na żywo"
Obraz:PAL 16:9 anamorficzny, kolor
Dźwięk: angielski 5.1 Dolby Digital
Napisy:polskie
Dodatki:- Wybór scen
- Zwiastuny Kino świat
Uwagi: - Czas trwania: 121 minut
- Film dostępny z czasopismem "Na żywo"
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:Płytki DVD dodawane do gazet zazwyczaj są uboższe, ale za to ich nakład jest większy, a cena niższa. Dlatego dla kogoś, kto ceni sobie prostotę, a zależy mu jedynie na projekcji, wybór takich filmów może być doskonałą okazją do przyzwoitej wieczornej rozrywki.

Po odpaleniu płytki ukazuje się krótka reklama, po czym pojawia się menu filmu. Jego oprawa graficzna niestety nie zachwyca - ukazuje jedynie jednolity obraz z okładki, a odtwarzana muzyka po krótkim czasie powtarza się. Samo menu również jest bardzo skromne. Do wyboru mamy jedynie sceny z filmu oraz zwiastuny produkcji "Zły duch" i "Bon Voyage". Ot wydanie budżetowe...

Do jakości obrazu nie powinniśmy mieć większych zastrzeżeń, jest bardzo przejrzysty, a dodatkowym atutem jest jego anamorficzny format. Dźwięk Dolby Digial jak zwykle nie zawodzi, a w połączeniu z dobrym kinem domowym, uzyskać można niesamowite efekty. W filmie ponury, mroczny klimat budowany jest w dużej mierze właśnie muzyką i efektami akustycznymi, co przy takiej jakości dźwięku dodatkowo musi oddziaływać na widza. Niektórzy z pewnością będą zawiedzeni brakiem polskiego lektora, ale dla większości wystarczy zapewne obecność polskich napisów.

Ogólny efekt wydania raczej nie zachwyca, ale za to realizacja filmu nadrabia niedociągnięcia. Poza tym, już sama pozycja Se7en sprawia, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych opcji, by być zadowolonym. Oczywiście na rynku jest również dostępne wydane przez IMP Home Video, DVD dla bardziej wymagających fanów filmu, jednak gdy istnieje możliwość tanim kosztem obejrzeć klasykę, czyż nie warto skorzystać? Zdecydujcie sami.

Autor recenzji:Molly
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -