Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Głosy

Głosy

WHITE NOISE

Reżyser:Geoffrey SaxRok prod.:2005

Dystrybutor:Vision
Obraz: 16:9 anamorficzny 2.35:1; kolor
Dźwięk: DD 5.1 (angielski), DTS ES (angielski), DD 5.1 (polski)
Napisy: polskie
Dodatki:- Transkomunikacja - Rzeczywistość czy fantazja?
- Usłyszeć znaczy uwierzyć
- zwiastun kinowy
- Spojrzenie w zaświaty
- Inne DVD
- Jak nawiązać kontakt
- zwiastuny innych filmów dystrybutora
- wypowiedzi aktorów i twórców
- sylwetki aktorów i twórców
Uwagi: - wydanie w tekturowym etui
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
CZY NAPRAWDĘ MOŻNA KOMUNIKOWAĆ SIĘ Z TYMI, KTÓRZY ODESZLI?
Anna (Chandra West) tragicznie ginie. Jej mąż Jonathan Rivers (Michael Keaton) nie może się pogodzić ze stratą. Dowiaduje się, że jest sposób, by skomunikować się ze zmarła ukochaną za pomocą urządzeń elektronicznych, dzięki Electronic Voice Phenomen (EVP). Nasłuchiwanie i nagrywanie nieżyjących osób staje się jego obsesją.
Przy filmie takim, jak „White Noise” jakość obrazu i dźwięku są nie do przecenienia. Atmosfera obrazu Goeffreya Saxa bazuje zarówno na jednym, jak i na drugim. Film porusza tematykę EVP (Electronic Voice Phenomena), więc w jego przypadku dźwięk gorszy od Dolby Digital 5.1 byłby karkołomną pomyłką. Wiele scen osiąga zamierzony cel dzięki efektom specjalnym - wizualnym i dźwiękowym, i wydanie Vision zapewnia nam komfort podziwiania tych efektów na odpowiednim poziomie. Otrzymujemy więc dobry film wydany w adekwatnej formie.
Przejdźmy do dodatków, którymi polski dystrybutor obdarował nas doprawdy obficie. Pomijając mało interesujące zwiastuny innych filmów i „inne DVD” dystrybutora, dostajemy dorodny pakiet krótkich filmów dokumentalnych, które poszerzą naszą wiedzę odnośnie zagadnienia EVP. Poznamy przykłady zarejestrowanych elektronicznych zjawisk głosowych, a nawet dowiemy się w jaki sposób można samemu zacząć nagrywać głosy z zaświatów. Dokumentalnej, „naukowej” części dodatków towarzyszą wypowiedzi i sylwetki aktorów i twórców filmu oraz kinowy zwiastun „Głosów”. Uczciwie należy przyznać, że powyższe dodatki prezentują się całkiem przyzwoicie i możemy zagłębić się w ich treść z niekłamanym zaciekawieniem. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że stanowią przemyślany i udany dodatek do filmu.
Zupełnie osobnym „dodatkiem” do wydania jest tekturowe etui, które na swój sposób wyróżnia film spośród innych, grzecznie stojących sobie na półce pudełek z DVD.

Autor recenzji:mihaugal
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -