Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Kalifornia

Kalifornia

KALIFORNIA

Reżyser:Dominic SenaRok prod.:1993

Dystrybutor:Imperial Entertaiment
Obraz: 16:9 anamorficzny 2.35:1; kolor
Dźwięk: 5.1 (angielski), 2.0 (polski), 2.0 (węgierski), 2.0 (turecki)
Napisy: angielskie, portugalskie, greckie, słoweńskie, chorwackie, islandzkie, bułgarskie, rumuńskie
Dodatki: bezpośredni dostęp do wszystkich scen
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Opis dystrybutora:
„Doskonały film! Przerażający, poruszający i bezkompromisowo uczciwy."
- Siskel and Ebert
Podniecenie, przygoda... i niewyobrażalny strach czekają na drodze do
Kaliforni.
Brad Pitt „jest doskonały” (Rolling Stone) a Juliette Lewis „całkowicie i boleśnie przekonująca” (Boxoffice) w tym poruszającym i przerażającym thrillerze, w którym występują także David Duchovny i Mechelle Forbes. Brian Kessler (Duchovny) i Carrie Launghlin (Forbes) wyruszają w podróż po kraju, by zebrać materiał do książki o seryjnych mordercach. W drodze, dzieląc się kosztami, towarzyszy im ledwo poznana para - Early Grayce (Pitt) i jego dziewczyna Adele (Lewis). W samochodzie zmierzającym na zachód czwórka podróżników stara się znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia. Kiedy wreszcie się to udaje, dochodzi do głosu gwałtowna natura Early’ego. Przerażeni Brian i Carrie zdają sobie sprawę, że wcale nie muszą daleko jechać, by poznać naturę seryjnych morderców... ponieważ właśnie stoją twarzą w twarz z jednym z nich.
Obraz - bardzo dobry. Dźwięk - również. Sam film - jak najbardziej. Czego chcieć więcej od wydania DVD? Czy nie wystarczy, że będzie naprawdę dobrej jakości prywatną kopią filmu? Wiele osób nastawionych jest na coś więcej. Na co? Oczywiście na dodatki. Brak dodatków dla wielu osób oznacza kalectwo wydania, jego użytkową dysfunkcyjność. Bez zdjęć z planu filmowego, czy obrazka z serii „jak powstawał...” nie warto sięgać po pudełko z płytką DVD. Cóż - można i tak. Warto sobie jednak zadać podstawowe pytanie: czy priorytetem jest dla nas film, czy jego opakowanie i dodatki? Oczywiście przyjemnie byłoby obejrzeć po seansie „Kalifornii” bonus, np. w postaci rozsądnej długości filmu dokumentalnego o seryjnych mordercach. W przypadku obrazu Dominica Seny nie ma jednak takiego głodu dodatków, jak przy innych filmach. Stanowi stonowaną, zamkniętą całość i w zasadzie wyczerpuje temat zawarty w 113 minutach projekcji.
Jeśli ktoś miłuje się w obcojęzycznych dźwiękowych wersjach językowych - ma do dyspozycji wersje: turecką i węgierską (poza polską i oryginalną angielską). Dodatkowo dostajemy możliwość wyboru napisów, wśród których pojawia się m.in. także opcja w języku islandzkim (!)
Pomijając skąpość tego, co zostało dodane do filmu - jego jakość w wydaniu Imperial Enterteinment jest naprawdę dobra i warto zaopatrzyć się we własny egzemplarz, choćby dla przyjemności obcowania z historią podróży szlakiem słynnych morderców.

Autor recenzji:mihaugal
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -